– Vai atbalstāt pedagogu streiku, kas vakar iesākās ar tūkstošiem pedagogu protesta gājienu Rīgā un ilgs trīs dienas?
Marita no Madonas: – Es streiku neatbalstu. Bērni klīst bez uzraudzības apkārt. Manuprāt, jāmeklē kaut kādi citādi veidi, kā cīnīties par savām tiesībām. Un no otras puses – būt skolotājam – tā taču ir misija.
Linards no Lubānas: – Streiku es atbalstu. Par savām tiesībām ir jācīnās. Skolotāji ir tie, kuri ieliek pamatus dzīvei, tāpēc arī viņiem ir jāsaņem pienācīgs atalgojums. Mana mamma ir skolotāja, un, cik zinu, alga nav nekāda lielā, pie tam viņa braukā no Lubānas uz Madonu, un daļa aiziet ceļa izdevumos.
Valda no Madonas:
– Pedagogi ir jāatbalsta, un, ja citādāk valdība viņus nesaprot, tad ir jāstreiko. Vienīgi tas, ka vecākiem streiks sagādā zināmas grūtības, it īpaši tiem, kuru bērni vēl iet dārziņā. Bet tās ir tādas īslaicīgas grūtības.
Sanita no Kusas:
– Pedagogus viņu prasībās atbalstu, bet tajā pašā laikā man kā vecākam, kuram ir divgadīgs bērns, šis streiks sagādā zināmas grūtības, jo dārziņš ir slēgts.
25.04.2023.