Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Pavasara tuvošanās

Redakcija

Autors • 17.03.2010.

Burtu lielums

Vai jūs izjūtat pavasara tuvošanos, kas, ja tic kalendārā rakstītajam, sāksies jau šajā sestdienā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Andrejs no Ļaudonas pagasta: – Dabā gan neizskatās, ka pavasaris sāksies jau sestdien. Sniega vēl ir daudz, bet par pavasara darbiem gan ir jādomā laicīgi. Iestāsies silts laiks, dārziņš būs jāapstāda, kāds augļu kociņš jāiestāda. Šoziem augļu kokus jau nedaudz ir papostījuši zaķi. Tā kā sniegs ir dziļš, tiek pie zariem klāt. Man vairāk patīk nodarboties ar koku audzēšanu, un es savā senču zemē audzēju mežu.

Arnis no Praulienas: – Pagaidām par pavasara tuvošanos maz kas liecina, kaut gan jau ziņo, ka pirmie stārķi ir atceļojuši. Labi, ka tie atlidojuši uz Jelgavu. Pilsētnieki jau ir bagātāki, gan putnus pabaros un neļaus tiem iet bojā. Arī par pavasara darbiem viss ir skaidrs. Kartupeļi stādīšanai ir pašu audzēti, bet sēklas mammīte ir sapirkusi un pa plauktiņiem salikusi. Jāgaida tikai silts laiks.

Ivars Bērziņš no Barkavas: – Laukos pavasari vēl nejūt, vēl sniega ir ļoti daudz. Kāds laiciņš līdz pavasara darbiem vēl būs jāpagaida, bet darba pietiks. Būs jāapstāda dārzs, kas ir pietiekami liels. Sēklas sapērk mamma, bet man ir jāskatās, lai stādīšanai pietiek kartupeļu, un, protams, jāgādā, lai zeme tiktu sastrādāta.

Barkaviete Solvita: – Pavasaris gan vēl nav jūtams. Domāju, šogad tas vēl ilgi būs jāgaida, sniegs ir ļoti dziļš, bet tas, ka mums beidzot ir viena kārtīga ziema, nemaz nav slikti. Pavasarī darba netrūks. Ir liels pagalms, ko kopt, un arī piemājas dārziņš. Laukos vienmēr ir ko darīt, ja vien tikai vēlas strādāt. Arī sēklas esmu sapirkusi. Tas jādara laikus, jo sezonas laikā viss maksā dārgāk.

Pēteris no Ērgļiem: – Par pavasara sākšanos ziņo TV, bet tas vēl nav jūtams. Iebraucot pilsētā, uz ceļiem var gan redzēt, ka sniegs un ledus pamazām atkāpjas. Arī gaiss jau drusciņ smaržo pēc pavasara. Izskatās, ka šogad būs vēls pavasaris. Sieva jau lielāko daļu sēklu, ko sēt mazdārziņā, ir sapirkusi. Arī es, kad nav ko darīt, pametu sniegu aizvien tālāk, lai, uzspīdot saulei, kāds zemes pleķītis atkustu ātrāk.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px