Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Pavasara darbi

Redakcija

Autors • 12.05.2009.

Burtu lielums

Kā šogad veicas ar pavasara darbiem jūspusē? Vai dārzos viss apsēts? – vakar jautājām Kusā sastaptajiem cilvēkiem.

Pēteris: – Jā, lielākoties viss, kas nodomāts, jau sasēts un sastādīts. Arī kartupeļi. Šopavasar iestādījām mazliet vairāk nekā citus gadus, bet īpaši daudz jau nav, galvenokārt savām vajadzībām. Taču iznāks arī ciemiņiem un bērniem, kas gan šobrīd ir Dānijā. Pavasaris jau jauks, vienīgi pagaidām tāds pavēss, arī zemīte pasausa, varēja uzlīt. Tad jau redzēs, kāda tā vasara būs.

Maija: – Viss pamazām notiek – gan pie mājas, gan dārzā. Lielā sēšana, arī kartupeļu stādīšana gan vēl tikai priekšā. Jāiestāda gan pašiem sev, gan bērnudārza kopgaldam. Pie mums Kusā bērnudārzā "Sprīdītis" vecāki rūpējas, lai bērniem būtu veselīga pārtika no pašu dārziem. Bet ar stādīšanu īpaši nesteidzamies, vēl pavēss, zemīte auksta. Arī lietus derētu. Šobrīd lielākie darbi – pie mājas, šopavasar baseinu izrakām. Malka arī bija jāgādā. Darba jau pietiek.

Ojārs: – Ar darbiem īpaši nesteidzos, viss vēl nav zemē salikts. Kartupeļi gan drīzumā jāstāda. Tie lielākoties – sev. Bērniem ir savas ģimenes. Bet zeme jau arī – kā kurā vietā. Ir, kur sauss, kā te pie mājas, kur mani palūdza uzrakt dobi dālijām, ir – kur mitrāks. Bet kopumā jau nav kur īpaši steigties. Vēl tikai maija otrā nedēļa, gan pagūs visu. Lai tikai vasara būtu laba un viss iestādītais izaugtu godam.

Aija: – Mazliet esam paguvuši šo to zemē ielikt, bet īpaši nesteidzamies. Sola jau vēl salnas. Tā ka visam vēl ir laiks. Jā, arī kartupelīšus stādīšu. Kur tad bez kartupeļiem? Tā jau mums, latviešiem, otrā maize. Bet visu daru tā pamazām. Jaunībā, tad gribējās sasteigt, tagad – lēnām, ar apdomu.

Anita: – Kartupelīši vēl nav stādīti, bet zemīte sastrādāta, viss sakultivēts. Bet laika vēl pietiek. Saka jau, ka krusa būšot, arī bargas salnas. Tāpēc nav kur steigties. Siltumnīcā ir kāposti sadīguši, puķītes. Jāgaida tikai, kad varēs stādīt laukā. Saimnieks ņemas ar bitēm. Pārziemojušas diezgan labi, pavisam mums deviņas saimes, tā ka medus pietiks.

Aptauju veica
BAIBA MIGLONE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px