— Vai jau esat uzsākuši pavasara sezonai atbilstošos darbus?
Cesvainiete Inta:
– Māju jau esam apkopuši, lapas sakasītas, lai gan ēnas pusē vēl ir saglabājušās sniega kupenas. Pamazām top putnu būrīši. No zemes degunus izbāzušas jau tulpes un pujenes, audzēju begonijas, kuras arī pamazām mostas. Vēl gan ir ļoti auksts, uz siltumnīcu nevar tās nest, jo nosals.
Līga no Kusas:
– Pamazām sāku darboties. Grābju lapas, čubinos pa dārziņu. Jaukās, siltās dienas ir īpaši piemērotas darbam svaigā gaisā. Gaidu stādu tirgu, lai iegādātos nepieciešamos stādiņus un kociņus. Līdz tam laikam noteikti būs kļuvis silts, un varēsim aktīvi turpināt darboties.
Madonietis Dāvis:
– Pavasarī pati svarīgākā lieta ir pēc ziemas iztīrīt mašīnu. Šogad ir izlemts, ka stādīsim dažādus zaļumus. Aizvadītajā gadā uz balkona auga mazie tomātiņi, salāti, bet šogad jau darbosimies nopietnāk. Dārzā liksim augstās kastes, kurās audzēsim dažādus dārzeņus un zaļumus.
Madoniete Irēna:
– Pašai dārza nav, tāpēc pirmie pavasara darbi ir zaļumu audzēšana uz palodzes. Savukārt lauku mājās darbi vienmēr ir pietiekamā daudzumā. Aktuālākais noteikti ir lapu grābšana.
19.03.2024.