— Vai jūs regulāri piedalāties vēlēšanās, un kā vērtējat ieceri, ka nākamgad pašvaldību vēlēšanās balsot varēs arī ar interneta palīdzību? — vaicājām vakar Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Ērika no Jēkabpils: — Jā, vēlēšanās piedalos regulāri — gan Saeimas, gan pašvaldību. Par ieceri, ka varēs nobalsot arī internetā, dzirdējusi neesmu, bet es domāju, ka tas nav slikti, lai gan, manuprāt, lielākā daļa cilvēku tāpat izvēlēsies doties uz vēlēšanu iecirkņiem.
Svetlana no Praulienas: — Jā, es regulāri piedalos vēlēšanās. Kaut ko esmu dzirdējusi par to, ka būs iespēja nobalsot arī elektroniski. Manuprāt, tas nebūtu slikts variants, varētu ietaupīt laiku. Pieļauju, ka tas veicinātu arī vēlētāju aktivitāti, īpaši jauniešu vidū.
Aldis no Ērgļiem: — Vēlēšanās piedalos regulāri. Esmu dzirdējis par ieceri, ka nākamajās vēlēšanās varētu balsot arī elektroniski, un vērtēju to pozitīvi. Lai gan attālākos lauku rajonos tas būs visai problemātiski, jo ne visiem ir internets un ne visi prot ar to rīkoties.
Rita no Barkavas: — Nē, uz vēlēšanām neeju. Citreiz nav laika, citreiz ir aktuālākas problēmas. Par jauno ieceri neesmu neko dzirdējusi, tad jau dzīve rādīs. Var jau būt, ka būs vairāk cilvēku, kas piedalīsies vēlēšanās, jo tas vienkārši būs ērtāk.
Daina no Kusas: — Jā, piedalos. Esmu dzirdējusi arī par jauno ieceri, bet es domāju, ka galvenais, kas jāatrisina, lai to ieviestu, un cilvēki tai uzticētos, ir drošības jautājums. Manuprāt, šo iespēju vairāk izmantos tie, kas patlaban uzturas ārzemēs.
Pēteris no Saikavas: — Simtprocentīgi! Esmu dzirdējis, par to jau sen runā, bet ļoti lēni viss notiek, pie tam es nedomāju, ka tas Latvijai nav tik būtiski. Es dzīvoju laukos, tur ne visiem ir internets, tāpat cilvēki dosies uz iecirkņiem vēlēt.
Aptauju veica BAIBA MIGLONE un AGRIS VECKALNIŅŠ