Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Pārtikas preces ir kļuvušas lētākas?

Redakcija

Autors • 12.08.2009.

Burtu lielums

Vai jūs ikdienā, iepērkoties veikalā, maksājot par komunālajiem pakalpojumiem utt., gūstat apstiprinājumu Valsts statistikas pārvaldes publiskotajai informācijai par inflācijas samazināšanos valstī, tam, ka vismaz dažas pārtikas preces ir kļuvušas lētākas? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Dzelzaviete Valentīna: – Es gan to nejūtu. Man šķiet, ka lētāks nav kļuvis nekas – kur pagriezies, viss maksā naudu. Ļoti dārgi ir komunālie pakalpojumi. Tā ka es ieteiktu deputātiem kaut nedaudz samazināt komunālo maksājumu slogu, bet valdībai – lai neatņem pensionāriem tos 10 procentus no pensijas…

Regīna un Viktorija no Lazdonas: – Tik ļoti ir pierasts pie akciju precēm, ka pat nemāku pateikt, kas un par cik ir kļuvis lētāks, jo es galvenokārt pērku tikai akcijas preces, bet tām cenas visu laiku mainās. Ja man ir 10 latu, es atbraucu uz Madonu un tos, neko lielu nepērkot, arī iztērēju, lai kādu laiku varētu iztikt. Ja salīdzina cenas Madonā un ārpus tās, iepirkties Madonā var lētāk, nekā, piemēram, Lazdonā. Ja ir jāvāra ievārījums, pēc cukura braucu uz Madonu – tas atmaksājas.

Jānis no Meirāniem: – Neko daudz jau nevarēšu pateikt, jo pārsvarā veikalā es pērku tikai maizi, bet neliekas, ka tā būtu kļuvusi lētāka. Tā kā dzīvoju laukos, visu pārējo ikdienā nepieciešamo izaudzējam paši. Arī par komunālajiem pakalpojumiem nav jāmaksā, līdz ar to dzīve ir nedaudz vieglāka nekā pilsētniekiem.

Anita no Bērzaunes: – Mums viss izaug dārzā – pietiek gan vasarā, gan ziemā. Kad saņemu pensiju, kādu gardumiņu veikalā jau nopērku, bet tā par iztikšanu nevaram sūdzēties. Esam darbīgi, cenšamies visu saražot paši, tā ka dzīvojam tīri labi. Un cenšamies būt arī optimisti.

Madoniete Valda:
– Dzīvot un arī iztikt jau var, ka tik ir veselība. Ieejot veikalā, es daudz nepētu, vai ir kas kļuvis lētāks, jo pērku tikai to, kas nepieciešams. Pensiju esmu godam nopelnījusi, arī mazdārziņš ir, un iespēju robežās cenšos izaudzēt gan kartupeļus, gan dārzeņus, gan ogas.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px