— Vai un kā pāreja uz vasaras laiku jūs ietekmē?
Marks no Madonas: – Principā telefons atgādina, ka jāpagriež pulkstenis. Telefonā pulkstenis noregulējas automātiski, un tad pamanu, ka kaut kas nav riktīgi ar to pulksteni, kas jāpagriež manuāli. Parasti kāds arī ierunājas par to un atgādina. Mani tas īpaši neietekmē – vienīgi var pagulēt stundu ilgāk vai mazāk. Nokavēt neko pulksteņa griešanas dēļ nav gadījies, ja nu vienīgi kaut kad skolas laikos.
Anita no Madonas: – Mani šī pāreja uz vasaras laiku būtībā neietekmē. Tas jau ir pierasts – ja ir jāceļas, tad jāceļas, neko tur nevar izdarīt. Varbūt pulksteņrādītāju pagriešana nav tas labākais variants. Domāju, ka grūtāk pielāgoties ir bērniem un veciem cilvēkiem. Pārējiem tā ir pierasta lieta. Esmu par to, lai nenotiktu šī grozīšana. Pilsētniekiem varbūt tas nav tik izteikti. Ir patīkami, ja pēc darba var atpūsties vai ko padarīt, kamēr vēl ir gaišs.
Janīna no Murmastienes: – Man ne visai patīk tā pulksteņrādītāju grozīšana. Nokavējusi dēļ pulksteņrādītāju pagriešanas neko neesmu, bet šķiet, ka veselība to nepanes. Traucē tas, ka tiek izjaukts esošais ritms un jāceļas citā laikā.
Tatjana no Madonas: – Tās ir muļķības. Pulksteņrādītāju griešana nav vajadzīga. Man patiktu, ja būtu vienāds laiks visa gada garumā. Organisms jau ir pieradis pie esošā laika. Jau ilgi tiek diskutēts par viena laika ieviešanu, bet joprojām notiek grozīšana – šurpu turpu. Esmu par to, lai tas nebūtu jādara.
01.04.2025.