Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Par ziemas riepām automašīnām

Redakcija

Autors • 03.12.2008.

Burtu lielums

Kādas ir jūsu domas par prasību no 1. decembra līdz 1. martam visus auto aprīkot ar ziemas riepām? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Juris no Biksēres: – Ņemot vērā mai-nīgos laika apstākļus, es neizmantoju ziemas riepas, bet iztieku ar vissezonas riepām. Cits jautājums, vai tas ir pats labākais variants, bet šādu iespēju likums pieļauj. Protams, ja kāds var atļauties bieži mainīt riepas, tad vasarā var izmantot vienas, bet slidenajā laikā – ziemas riepas.

Aivars no Vietalvas: – Ziemas riepas noteikti ir jāliek no 1. decembra un pat vēl agrāk, ja uzsnieg sniegs un ceļi kļūst slideni. Tā nav pārspīlēta likuma prasība, bet gan ieviesta, domājot par satiksmes drošības palielināšanu. Diemžēl ne visi šoferi to izprot, bet, manuprāt, ziemas riepas būtu jāizmanto noteikti. Ja nevar atļauties nopirkt jaunas, var iegādāties lietotas. Arī tad braukšana būs drošāka.

Ritvars Točs no Barkavas: – Par ziemas riepu izmantošanas nepieciešamību šaubu nav. To apliecina arī lielais bojāgājušo skaits. Biju aculiecinieks kādai avārijai uz Stalīdzānu līkuma, kad autobraucēja iedrāzās autofurgonā tikai tāpēc, ka brauca ar vasaras riepām. Sieviete turpat satiksmes negadījuma vietā nomira. Manuprāt, vajadzētu vēl stingrāk kontrolēt, vai ziemas sezonā autovadītāji nebrauc ar vasaras riepām.

Aivars no Cesvaines:
– Laika ap-stākļi, nenoliedzami, ir mainīgi. Ziemas riepas jāizmanto ne tikai tāpēc, ka to prasa likums, bet katram ir jādomā gan par savu, gan citu drošību. Vissezonas riepas jau tiek nobrauktas pa vasaru, tāpēc atbilstoši gadalaikam vajadzētu izmantot gan vasaras, gan ziemas riepas. To iegādei naudu žēlot nevajadzētu, jo dzīvība tomēr katram ir tikai viena.

Madoniete Laura Kaņepe: – Uzska-tu, ka mainīgajos laika apstākļos auto vajadzētu aprīkot ar ļoti labas kvalitātes ziemas riepām. Auto ar ziemas riepām, tā kā braucu kopā ar bērnu, aprīkojām laikus – jau novembra sākumā. Kā esmu dzirdējusi no paziņām, arī viņi ziemas riepas auto uzliek laikus. Neviens jau negrib iekļūt kādā satiksmes negadījumā.

Aptauju veica: ŽEŅA KOZLOVA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px