Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Par nodokļu paaugstināšanu

Redakcija

Autors • 16.12.2008.

Burtu lielums

Vai jūsu ikdienas tēriņus ietekmēs nodokļu palielināšana nākamajā gadā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Cesvainiete Santa: – Augsto inflāciju, finanšu un ekonomisko krīzi mēs jau tagad ļoti izjūtam, jo ne tikai palielinās preču cenas veikalos, bet arī tiek samazinātas darbavietas. Vīrs jau gadu nevar atrast darbu. Ja būtu darbs un cilvēkiem būtu kur strādāt, tad arī nodokļu paaugstinājumu varētu vieglāk pārdzīvot.

Liezēriete Tekla: – Protams, nodokļu paaugstināšana nepaies secen un ietekmēs arī ikdienas tēriņus. Es dzīvoju savā mājā, bet malka tāpat jāgādā, labi, ka znots izpalīdz. Pagaidām avīzes esmu pasūtījusi, bet, kā būs tālāk, nezinu, taču bez „Stara" tik un tā nevarēs iztikt. Tāpat būs jāpērk pārtika un arī zāles, bez kurām, tā kā veselība ir sašķobījusies, nevaru iztikt.

Madoniete Lidija: – Mani visvairāk satrauc nodokļu palielināšana par komunālajiem pakalpojumiem. Nupat samaksāju par apkuri un silto ūdeni, un man tas izmaksāja vairāk nekā 53 latus. Bet novembris taču bija silts! Nepietika, ka šajā sezonā būtiski palielinājās maksa par megavatstundu, tagad vēl valdība no savas puses ir pielikusi klāt. Turklāt apkārt to vien dzird, ka samazināsies arī darbavietu skaits. Un šis jautājums arī mūsu ģimenei ir aktuāls, jo nav zināms, vai darbs arī turpmāk būs dēlam un vedeklai, kas ir atgriezušies pēc 3 gadu darba Anglijā, cerēdami atgūt mājas un Dzimtenes mīlestību, bet ko ir sagaidījuši?

Aivars no Biksēres: – Jebkurā gadījumā uzņēmējdarbības atbalstam tas nenāk par labu. Nav zināms arī tas, kādā veidā tiks izmantota aizņemtā nauda. Arī PVN daļas palielināšana, ņemot vērā iepriekšējo pieredzi par uzņēmējdarbības attīstību, diez vai bija optimālākais variants pašreizējā situācijā, bet tas ir mans personiskais skatījums. Valstiski jau bija ļoti svarīgi sakārtot budžeta jautājumu.

Aija no Degumniekiem: – Mani tas satrauc. Domāju, ka PVN palielināšana ļoti iespaidos mūsu dzīvi un ikdienas tēriņus, jo līdz ar to viss paliks dārgāks. Katrā ziņā šis palielinājums neatsver 2 procentu samazinājumu ienākuma nodoklim. Nekas cits neatliks, kā pārdomāt ikdienas pirkumus. Skats ir diezgan bēdīgs.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px