Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Par Jaunā Vērša gadu

Redakcija

Autors • 27.01.2009.

Burtu lielums

Vakar, 26. janvārī, ar gredzenveida Saules aptumsumu Ūdensvīra zīmē sākās Vērša gads, kas ilgs līdz pat 2010. gada 10. februārim. – Vai jūs zināt, ka šodien pēc Austrumu kalendāra ir pirmā Jaunā gada diena? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Jānis Adovičs: – To, ka Austrumu tautu izpratnē Jaunais gads sākas vēlāk nekā mums, zinu, tāpat zinu, ka tagad ir sācies Vērša gads. Dažkārt jau no rīta paklausos, ko stāsta attiecībā uz horoskopiem, cik veiksmīgu dienu prognozē, bet tam īpašu uzmanību nepievēršu un vairāk uztveru ar humoru. Turklāt tiem stāstītājiem kā nu kuro reizi izdodas. Pats pēc horoskopa esmu Skorpions.

Madoniete Kristīna Gribonika: – Vērša gads sākās pulksten 9.55. Zinu arī to, ka bija jāraksta vēlēšanās, ja gribēja, lai tā piepildītos. Principā es horoskopus tikai izlasu, taču īsti tiem neticu. Esmu dzimusi Kaķa-Zaķa gadā, bet pēc horoskopa esmu Vērsis, līdz ar to šo gadu gandrīz varu uzskatīt par savējo. Savulaik es ļoti sekoju horoskopu prognozēm, bet tagad cenšos tiem pārāk neticēt. Tāpat kā melniem kaķiem, kas pārskrien ceļu, vai kas pirmais ceļā jāsatiek – vīrietis vai sieviete, vai tam, ar kuru kāju jāizkāpj no gultas, lai diena būtu veiksmīga. Tad dzīvot ir vieglāk, jo, piedomājot pie dzirdētā, var sevi iespaidot. Līdzīgi kā tagad ir ar valdību. Ja ieslēdz televizoru vai radio, to vien dzirdi kā par krīzi, bet, ja to visu neklausies, tad arī krīzi tā nejūt.

Ineta: – Jā, es zinu, ka sācies Vērša gads. Tam uzmanību pievērš gan televīzija, gan radio, gan prese. Parasti es izlasu, bet to uztveru vairāk ar humoru. Arī paši žurnālisti atzīst, ka tas domāts izklaidei. Pati pēc horoskopa esmu Dvīnis.

Zane no Biksēres: – To, ka sācies Vērša gads, izlasīju internetā. Es tam pārāk lielu uzmanību nepievēršu, un mani tas ne pārāk interesē. Turklāt horoskopi ne pārāk arī atbilst. Pēc horoskopa esmu Jaunava.
Inese no Ces-vaines: – Par Vērša gada sākšanos uzzināju, skatoties TV. Pēc horoskopa esmu Jaunava un dažkārt palasu arī horoskopus, bet tos, tāpat kā daudzi, uztveru ar humoru – tos var palasīt brīvajā laikā.

Aptauju veica: ŽEŅA KOZLOVA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px