– Ar kādām domām esat sākuši pirmo darba nedēļu un ko visvairāk gribētu sagaidīt jaunajā – 2009. – gadā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Aigars no Lauteres: – Jaunais gads ir iesācies, kā jums lai pasaka, nu tā… Un arī noskaņojums ir nu tāds… Bet darbs ir, kaut gan skaidrs, ka šajos grūtajos laikos izdzīvos stiprākie. Sākoties jaunajam gadam, protams, priecē ziemīgais laiks, jo ir gan sniegs, gan arī sals turas. Kam patīk, tie var slēpot. Pašam paslēpot vēl nav sanācis, bet man jau labāk patīk braukt ar dēli. Es dzīvoju Lauterē, kur apkārtne ir pietiekami kalnaina un šim nolūkam piemērota.
Madoniete Dzintra:
– Darbs ir, un ne jau viens, bet divi, jo nevaru atļauties strādāt tikai vienā darbavietā. Es dzīvoju viena, meita studē, pārējie gan ir jau lieli. Ar darbiem man ir veicies, un es ceru, ka tie būs arī šajā gadā. Es vispār esmu optimiste un uz dzīvi vienmēr cenšos skatīties optimistiski, ar labām domām un cerībām. Novēlu, lai jaunais gads visiem būtu ļoti labs un lai neviens nebūtu pesimists, jo arī labas domas palīdz.
Andrejs no Madonas:
– Kādas domas bija vecajā gadā, tādas tās ir arī tagad, jo nekas īpaši nav mainījies. Pagaidām viss ir kārtībā, darbs ir, un ceru, ka tas būs arī nākamajā gadā un 2009. gads būs tikpat veiksmīgs kā iepriekšējais.
Ingrīda Šķēle no Liezēres: – Gads iesācies normāli. Mums ir zemnieku saimniecība, bet tas nozīmē, ka darba vienmēr pietiek. Katrā ziņā par darba trūkumu nevaram sūdzēties. Arī iztikšana ir ciešama, jo nodarbojamies ar biškopību un zivkopību. Kāda būs vasara, to, protams, vēl tikai redzēsim, bet pagaidām viss ir normāli. Jaunajā gadā visiem novēlu veselību un veiksmi.
Madoniete Tija: – Jaunajā gadā gribētu to pašu, ko iepriekšējā. Lai mazumā neietu tas, kas bija pagājušajā gadā, un nezustu vērtības. Sāksim ar mazumiņu, būsim pieticīgi – tad varbūt izdzīvosim. Gribētu, lai, protams, būtu darbs tādā pašā un vēl lielākā apjomā, lai vispār Madonā tiktu radītas jaunas darba vietas – ne tikai atvērti veikali, bet arī kāda jauna ražotne. Cerams, ka jaunais Madonas novads mūsu dzīvē ienesīs progresu arī šajā ziņā.
Aptauju veica: ŽEŅA KOZLOVA