Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Par atstarotāju popularitāti

Redakcija

Autors • 06.11.2008.

Burtu lielums

Kādi ir jūsu novērojumi, vai atstarotājus lieto arvien vairāk cilvēku, un vai jūs esat to vidū, kuri uz ceļa vai ielas, pateicoties atstarotājiem, ir labi pamanāmi? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Dzidra Širve: – Tagad cilvēku ar atstarotājiem ir kļuvis daudz vairāk. Pozitīva nozīme droši vien ir plašsaziņas līdzekļos veiktajai kampaņai, kurā tiek skaidrota atstarotāju nozīme. Tā kā es nodarbojas ar sportu, ar atstarotājiem esmu aprīkojusi arī velosipēdu, līdz ar to braucot esmu ļoti labi pamanāma uz ceļa. Manuprāt, vajadzētu vēl biežāk rīkot akcijas, kurās maznodrošinātajiem iedzīvotājiem tiktu dāvināti atstarotāji.

Madonietis Jānis: – Atstarotājiem, it sevišķi lietainā laikā, tāpat vēlās pēcpusdienās un vakaros, ir liela nozīme. Esmu šoferis, un man, protams, ir svarīgi, lai gājēji būtu labi pamanāmi uz ceļa. Pēdējos gados šai ziņā situācija ir uzlabojusies – atstarotājus lieto vairāk cilvēku.

Madoniete Daina Vilciņa: – Jā, es nēsāju atstarotājus, un tā rīkojas daudzi, it īpaši vecāka gadagājuma cilvēki. Tos lieto arī bērni un jaunieši, kam tie gan ir modernāki. Atstarotājus sāku izmantot uzreiz, kad tos sāka reklamēt. Domāju, ka katrs atbilstoši savai rocībai var nopirkt kādu atstarotāju, jo cenas ir dažādas. Turklāt izvēle ir pietiekama liela. Var izvēlēties mūsdienīgākus, bet, piemēram, man tie, tā kā esmu draugos ar dzīvniekiem, patīk lācēna, suņa vai kāda cita mīļa dzīvnieka izskatā. Dažus latus to iegādei nevajag žēlot. Dzīvība tomēr ir vairāk vērta…

Madoniete Ausma: – Atstarotāju patlaban pielikusi neesmu, bet somā tas ir līdzi, un to nēsāju diennakts tumšajā laikā. Cilvēkus ar atstarotājiem Madonā tagad var redzēt daudz vairāk nekā pirms dažiem gadiem, it īpaši tie ir iebraucējiem no laukiem.

Romualde no Mētrienas: – Atstarotāji ir jānēsā obligāti. Man ir sešas mazmeitas, un visām tie ir. Es reizēm domāju, kā mēs vispār kādreiz varējām bez tiem iztikt. Tagad gan arī mašīnu ir nesalīdzināmi vairāk. Reizēm tādas ātrumsacīkstes uz ciema mazās ieliņas tiek sarīkotas, ka nezini, kur sprukt.

Aptauju veica: ŽEŅA KOZLOVA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px