Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Par akcīzes nodokļa paaugstināšanu

Redakcija

Autors • 02.02.2009.

Burtu lielums

Ar 1. februāri sakarā ar akcīzes nodokļa kāpumu dārgāka ir kļuvusi kafija, degviela, kā arī dažas citas preces. – Vai esat jau pārliecinājušies par kārtējo cenu kāpumu, un kas no jaunā sadārdzinājuma jūs skar visvairāk? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Cesvainiete Sigija: – Par to vēl neesmu pārliecinājusies, jo par akcīzes nodokļa palielināšanu tika runāts jau labu laiku iepriekš, tāpēc bija iespēja iegādāties arī rezerves. Piemēram, es esmu nopirkusi degvielu, tāpat kafiju – kādam laikam tagad pietiks. Manuprāt, akcīzes nodokli vajadzēja palielināt alkoholiskajiem dzērieniem, cigaretēm, bet ne degvielai un kafijai.

Cesvainietis Artis: – Tas ļoti skar visus, it īpaši sāpīgi izjūtams būs degvielas cenu kāpums. Preču cenas palielinās, pakalpojumi kļūst dārgāki, taču algas samazinās. Neko iekrāt nav iespējams, bet divus mēnešus man vispār nebija darba. Akcīzes nodokli nevajadzēja palielināt degvielai, jo tas izraisa ķēdes reakciju, bet alkoholiskajiem dzērieniem to var paaugstināt vēl, tāpat cigaretēm. Arī kafija nav pirmās nepieciešamības prece.

Aija no Varakļāniem: – Īpaši vēl neizjūtu. Arī veikalā neesmu bijusi. Tāpat uzkrājumus neveidoju – visam mūžam jau nepiepirksi. Taču kafiju lietošu arī tad, ja par to būs jāmaksā daži santīmi vairāk. Toties apkārtējie varbūt tagad mazāk lietos alkoholu.

Elita Zaube no Degumniekiem:
– Domāju, akcīzes nodoklis bija jāpaaugstina, jo kur valdība lai ņem naudu? Nabadzība nāk ar joni virsū. Preču sadārdzinājums skar visus, bet, kā ir, tā ir jādzīvo. Es vēl labi atceros pēckara laiku. Esmu pirmskara bērns un redzēju, kā bija tad, kad nebija nekā. Es tā domāju, ka esam drusku izlaidušies un nedaudz jau vajag pievilkt skrūves, jo nevar tā visu laiku, kā dzīvojām.

Andrejs no Liezēres: – Es teikšu tā – arī krievu laikos cenas cēlās, bet mēs izdzīvojām. Un arī tagad izdzīvosim. Cilvēks pie visa pierod. Arī benzīna cenas vēl ne tik sen bija ļoti augtas, tad samazinājās, bet bija skaidrs, ka tās atkal kļūs lielākas. Tā ka nav ko daudz pārdzīvot.

Aptauju veica: ŽEŅA KOZLOVA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px