Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Par aizliegumu smēķēt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju balkonos, lodžijās, kāpņu telpās un gaiteņos

Redakcija

Autors • 07.01.2013.

Burtu lielums

Kādas ir jūsu domas par valdības atbalstītajiem grozījumiem likumā, kas paredz aizliegt smēķēt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju balkonos, lodžijās, kāpņu telpās, gaiteņos un citās vietās? – jautājām Madonā sastaptajiem iedzīvotājiem.

Juris no Lubānas: – Es esmu nesmēķētājs un atbalstu iecerētos grozījumus. Balkonos un lodžijās nav jāsmēķē, iedzīvotāji ir jāaizsargā no tabakas dūmu ietekmes, bet droši vien daudzi smēķētāji ar šādiem aizliegumiem būs neapmierināti.

Jānis no Lubānas: – Esmu par to dzirdējis, bet uz mani tas neattieksies, jo esmu nesmēķētājs, turklāt dzīvoju privātmājā. Es gan šaubos, vai iecerētie aizliegumi mazinās smēķēšanu. Smēķēšana nav arī pati svarīgākā lieta, kas būtu jākontrolē policijai.

Madonietis Antons: – Smēķēšana, protams, būtu jāierobežo, bet ne jau aizliedzot to gandrīz vai visās vietās. Kur tie gadi, kopš pats vairs nesmēķēju, bet, neraugoties uz to, es neatbalstu tik lielus ierobežojumus. Kaut kur jau tam smēķētājam dūms ir jāuzvelk. Arī klausoties daktera Apiņa runas, ne viss viņa teiktais ir izprotams, paliek iespaids, ka viņš dzīvo citā realitātē…

Madonietis Dzintars: – Esmu smēķētājs, taču tādus ierobežojumus, kā smēķēšanas aizliegums kāpņu telpās un citās koplietošanas telpās, es izprotu, bet istabās gan katrs var darīt, ko grib. Arī lodžijā, ko esmu iestiklojis, varu smēķēt, un to neviens man nevar pārmest. Turklāt to jau neviens nespēs izkontrolēt, līdz ar to šādiem aizliegumiem nav nekādas nozīmes.

Jānis no Sauleskalna: – Tie atkal būs tikai kārtējie aizliegumi „uz papīra". Izskatās, ka vispār esam pārāk aizrāvušies ar lēmumiem par sodu palielināšanu pieņemšanu, kaut gan ir skaidrs, ka nespēsim to izkontrolēt, kā tas, piemēram, ir attiecībā uz „točkām" un daudzām citām lietām. Vairāk būtu jādomā par tautsaimniecības sakārtošanu, to, kā likvidēt „pelēko zonu". Protams, pīpēšana balkonos ir diezgan briesmīga, to uzreiz jūt arī kaimiņi, tāpēc to nevajadzētu darīt, īpaši, ja blakus dzīvo ģimenes ar maziem bērniem. Nav arī patīkami, ka izsmēķi tiek nomesti zemē.

Autors: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px