Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Par 8. marta svinēšanu

Redakcija

Autors • 09.03.2009.

Burtu lielums

Kādas ir jūsu domas par 8. marta svinēšanu, un vai jūs svētdien – Starptautiskajā
sieviešu dienā – saņēmāt (pasniedzāt) ziedus? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem
cilvēkiem.


Madoniete Ligita: – Kāpēc gan 8. martu nesvinēt? Svinēt vajag, jo 8. marts jau ir Starptautiskā sieviešu diena, un tā tomēr nav māmiņu diena. Kas tur slikts, ja arī 8. martā atceras un sveic sievietes? Arī es šajā dienā saņēmu apsveikumus.

Madoniete Valentīna Blauva: – 8. martā es saņēmu apsveikumus no znotiem, bet, protams, tā tik plaši kā agrāk netiek svinēta un nav arī tādas svētku noskaņas. Taču ir patīkami, ja tevi kāds atceras, apsveic vai uzdāvina ziedus. Domāju, ka 8. martu vajadzētu noteikt kā valsts svētku dienu – lai šī diena būtu brīvdiena, jo joprojām sievietes šajā dienā tiek sveiktas vairāk nekā Mātes dienā. Varbūt tas ir tāpēc, ka vairākas paaudzes ir sievietes sveikušas tieši šajā dienā un tas ir iegājies daudzu gadu garumā. Katrā ziņā māmiņu dienā mūs tā nesveic kā 8. martā. Pie tam varētu jau būt abas šīs dienas, jo svētku nekad nevar būt par daudz. It īpaši tagad, kad dzīve ir tik drūma, taisni ir labāk, ja svētku brīžu ir vairāk…

Madoniete Velta Siliņa: – Man svarīgāka ir Mātes diena, jo tie ir svētki visai ģimenei, bet tiem, kam patīk 8. marts – lai to arī svin. Taču, ja ziedus man dāvātu arī 8. martā vai kādā citā datumā, es par tiem priecātos.

Pēteris no Bērzaunes pagasta:
– Svinēt 8. martu vajag, un to jau sen vajadzēja noteikt kā svētku dienu, jo Starptautisko sieviešu dienu jau neizdomāja Padomju Savienība – tās pirmsākumi meklējami pirms vairāk nekā simt gadiem. Arī es, protams,
apsveicu sievu šajā dienā.

Mihails no Stalīdzāniem: – Tie, kas svin 8. martu, rīkojas ļoti pareizi, jo tie taču ir
Vispasaules, ne jau tikai bijušās Padomju Savienības svētki. Krievs jau 8. martu neizdomāja, tie aizsākās Amerikā. Protams, ir jau arī Mātes diena, taču ne visas sievietes ir mātes, bet 8. martā var sveikt visas sievietes. Starp citu, mūsu ģimenē tie ir dubultsvētki, jo man 7. martā ir dzimšanas diena.


Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px