– Kādas ogas jūs lietojat vasarā, ko pērkat veikalā un kādus ievārījumus gatavojat ziemai? – jautāju ielās sastaptajiem cilvēkiem.
Ieva no Madonas: – Zemenes, protams, krūmmellenes, avenes. Veikalā pērku saldos ķiršus, ogas ziemai lieku saldētavā. Vienreiz gadā cepu rabarberu pīrāgu; meža zemenes un mellenes man patīk ēst ar pienu.
Paulis no Madonas, dzīvo Anglijā: – Tikko, vakardien, ierados no Anglijas, vēl neesmu nevienu odziņu nogaršojis. Anglijā nav problēmu ar ogām, ieej veikalā un pērc visu svaigu, pat nezinu, no kurienes tās nāk. Bērnībā mums dārzā auga upenes, ērkšķogas, pieej pie krūma un ēd, cik gribi.
Sandis no Madonas, strādā Holandē: – Pārsvarā lietoju mellenes. Bērnībā kopā ar mammu Meirānu un Mētrienas mežos esmu lasījis arī brūklenes un dzērvenes.
Marija no Madonas: – Zemenes, avenes un mellenes, kas aug mums dārzā. Mežā nekad neesmu lasījusi ogas. Kopā ar mammu arī taisām dārza ogu ievārījumus ziemai.
Silvija no Mētrienas: – Lielākoties ēdu zemenes, mellenes un avenes. Piemēram, zemenes cenšos ēst 2 kg dienā, citugad pati audzēju, bet šogad pērku. Neesmu tik čakla, lai ietu uz mežu, ievārījumus mums mājās neviens neēd. Priekšroku dodu svaigam un pašu audzētam.
Aptauju veica
IMANTS PULKSTENIS
6.07.2022.