Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Nekustamā īpašuma nodoklis

Redakcija

Autors • 19.08.2009.

Burtu lielums

Vai jūs satrauc iecerētā nekustamā īpašuma nodokļa ieviešana dzīvokļa platībai, lielākai par 50 kvadrātmetriem, vai mājai, lielākai par 100 kvadrātmetriem? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Aldis: – Tas vienkārši ir ārprāts, ja kaut kas tāds tiek izdomāts un ieviests. Vismaz vajadzēja ņemt vērā cilvēku skaitu dzīvoklī. Es ar kundzi dzīvoju divistabu dzīvoklī, kura platība ir ap 48 kvadrātmetriem, līdz ar to mūs tas it kā neskars. Bet daudziem tas būs ļoti liels slogs. Katrā ziņā es uzskatu, ka valdība rīkojas ļoti nepareizi. Ne velti šai valdībai neviens netic, un nākamgad Saeimas vēlēšanās piedalīties gatavojas pat tie, kas to nav darījuši jau gadus desmit, lai balsotu par Rubiku, kubiku, vienalga ko, tikai ne par tagadējām varas partijām.

Madoniete Ina: – Tas viss, protams, satrauc, jo tas skars visus. Mēs jau tagad esam novesti tik tālu, ka vienkārši jābrīnās, kā daudzi vēl spēj savilkt galus un var kaut ko vēl nopirkt. Kā cilvēki lai dzīvo un savu valdību ciena, ja tā pati neciena savu tautu un 24 stundu laikā spēj pieņemt visneprognozējamākos lēmumus?

Sarmīte no Sausnējas pagasta: – Tas jau nevar nesatraukt, ja šajā krīzes situācijā cilvēkiem grib papildus uzlikt tādu maksājumu slogu. Pirmais, kas būtu jāizdara, – jārada darbavietas, lai cilvēki varētu strādāt. Jau tagad daudzi nezina, ko iesākt, kā izdzīvot un – galvenais – kā bērnus palaist skolā. Un pats trakākais, ka nav perspektīvas. Pat ja šodien darbs ir, nevari būt drošs, ka tas būs arī rīt…

Ināra no Dzelzavas: – Labāk gan būtu, ja tāds nodoklis netiktu ieviests. Tas ir pats pēdējais, pie kā valdība, lai palielinātu ienākumus valsts budžetā, varētu vispār ķerties. Ja tas tomēr tiks ieviests, arī mūsu ģimenei šis nodoklis būs jāmaksā, jo abām mājām kvadratūra ir ap 180 kvadrātmetru.

Selga no Ļaudonas: – Tas vienkārši ir prātam neaptverami. Tad jau jājautā, ko valdība vēl apliks ar nodokli? Varbūt arī gaisu, ko elpojam? Satrauc gan iecerētie jaunie nodokļi, gan lielais bezdarbnieku skaits. Algas tiek samazinātas, tātad samazināsies arī ienākuma nodokļa maksājumi budžetā. Kur valsts ņems naudu bezdarbnieku pabalstu izmaksai? Acīmredzot tāpēc arī tiek izgudroti jauni nodokļi.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px