Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Nedrīkstēs tirgot etiķa esenci

Redakcija

Autors • 15.12.2009.

Burtu lielums

Kādas ir jūsu domas par grozījumiem Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka, ka ar nākamā gada 1. janvāri nedrīkstēs tirgot etiķa esenci? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Stefānija:
– To ir grūti komentēt, jo tad ir jāaizliedz arī daudz kas cits, lai nodrošinātos pret dažādiem nelaimes gadījumiem. Iecerētais etiķa esences tirdzniecības aizliegums mani gan īpaši neskars, jo konservēšanā un marinēšanā es izmantoju citronskābi, tad ir maigāka garša. Tā daru jau daudzus gadus, un nav nekāda vaina, viss labi glabājas un nebojājas.

Ērglēniete Ilze: – Nevarēsim nopirkt etiķa esenci, lietosim etiķi. Bez esences var iztikt, receptes taču ir visvisādas. Protams, iesākumā tas procesu sarežģīs: kamēr piešausies, būs lielāka rēķināšana. Cits jautājums, cik pamatots ir šāds aizliegums. Es domāju, tas ir kārtējais bums. Mēs taču esam izauguši ar esenci, un nekas ļauns nav noticis. Protams, jāievēro elementāri glabāšanas noteikumi.

Madoniete Klāra: – Konservēšanā līdz šim esmu izmantojusi tikai esenci. Par tās tirdzniecības aizliegumu es neesmu iepriecināta, un mani nepārliecina arī argumenti. Kas gribēs, tas vienmēr atradīs, ar ko noindēties. Katrā ziņā es neatbalstu šādu lēmumu. Ceru, ka bērni man Rīgā nopirks kādu etiķa esences pudeli, lai pietiktu vismaz nākamajai sezonai. Katram gadu gaitā ir jau izveidojušās savas receptes, kas tiek mantotas no paaudzes paaudzē. Tagad mūs grib piespiest tās mainīt.

Madoniete Valentīna Karlsone: – Manuprāt, nevajadzētu noteikt šādu aizliegumu, jo katrs taču saprot, ka šādas vielas ir jānovieto augstu plauktos, tā, lai mazi bērni tās nespētu aizsniegt. Taču, protams, konservēšanā var lietot kā esenci, tā arī etiķi. Lielas atšķirības jau nav, vienīgi etiķis jāpielej lielākā daudzumā.

Madoniete Vija: – Kur tas laiks, kopš gurķu marinēšanā izmantoju citronskābi! Kaut kā iesāku un tā arī visu laiku pie tā pieturos. Bet es neesmu pret etiķa esences tirgošanu. Vienkārši vecākiem, kuriem mājās ir mazi bērni, vajadzētu būt ļoti piesardzīgiem un šādas vielas nevajadzētu atstāt viegli pieejamās vietās.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px