Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Minimālās algas palielināšana

Redakcija

Autors • 01.11.2022.

Burtu lielums

13. Saeima pēdējā sēdē nolēma palielināt minimālo algu no 500 līdz 620 eiro no nākamā gada 1. janvāra, bet no 2024. gada 1. janvāra – līdz 700 eiro. – Kādas ir jūsu domas par minimālās algas palielināšanu valstī? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem iedzīvotājiem.

Gulbeniete Ineta: – Es zinu, ka aizejošā Saeima pieņēma šādu lēmumu. Labāk jau, protams, ir saņemt lielāku algu. Katrā ziņā tas ir pareizs lēmums, un es to atbalstu. Minimālās algas paaugstināšana daudziem kaut nedaudz atvieglos lielo maksājumu slogu. Palielinājies ir viss – cenas veikalos, īre, apkure, arī elektrība.

Madoniete Anda: – No tā esmu diezgan tālu. Strādāju Zviedrijā, un tur ir cita situācija, cits dzīves līmenis. Notikumiem Latvijā arī nesanāk tā pasekot, bet noteikti labāk ir saņemt 620 eiro nekā piecus simtus. Taču vislabāk jau būtu, ja, kā deputātiem, piemestu tos tūkstošus…

Santis no Madonas novada: – Mani tas īsti neskar. Turklāt palielina par kapeikām, kas nesegs sadārdzinājumu. Varbūt situāciju tikai bišķīt uzlabos.

Gaida no Cesvaines: – Jā, esmu par to dzirdējusi, bet uz mani tas neattiecas. Taču, protams, to vērtēju pozitīvi, jo minimālo algu Latvijā saņem ļoti daudz cilvēku. Tas būs labi pie nosacījuma, ja par tikpat nepalielinās nodokļus, jo – kas ir 620 eiro pie tādas dzīves dārdzības Latvijā?

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
un AGRIS VECKALNIŅŠ

2.11.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px