— Kādas ir Mātes dienas svinēšanas tradīcijas jūsu ģimenē?
Rudīte no Ošupes pagasta:
– Svētdien Mātes dienā saņēmu daudz jauku apsveikumu. Sveica arī mazmeitas, mazmazbērni. Katrā ziņā mūsu ģimenē tā ir kļuvusi par tradīciju. Plaši nesvinam, un tas ir arī atkarīgs no darbiņiem, vai mazbērni var atbraukt, bet šajā dienā jau galvenais ir atcerēties un pateikt kādu labu vārdu.
Aina no Mārcienas:
– Viss ļoti labi izdevās. Lai katram tā būtu! Tā ir ļoti jauka tradīcija. Atbrauca bērni, izņemot, protams, tos, kas ir ārzemēs. Viss noritēja sirsnīgā un patīkamā atmosfērā. Atsūtot vacapā īsziņas, apsveica arī bērni no ārzemēm.
Dace no Dzelzavas:
– Mātes dienu mēs svinam. Nopirkām arī puķes, kūciņu un atzīmējām tādā veidā. Svarīgi jau ir atcerēties, pateikt paldies par palīdzēšanu, visiem darbiem un atbalstu. Tie ir ļoti jauki svētki.
Madoniete Ņina:
– Mātes diena ir laba tradīcija, kuru Latvijā atkal svin pēc neatkarības atjaunošanas. Līdz tam jau tika atzīmēts 8. marts, bet tagad mātes, vecmammas atceras maija otrajā svētdienā. Arī mani apsveica meita.
14.05.2024.