– Vai otrdien skatījāties televīzijā krāšņo atvadu ceremoniju no popmūzikas karaļa Maikla Džeksona, uz kuru klātienē Losandželosas daudzfunkcionālajā arēnā "Staples Center" pulcējās vairāk nekā 17 tūkstoši skatītāju? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Inese no Madonas: – Es neesmu tāds cilvēks, kas par kādu īpaši fano, tomēr tiešraidi LNT, protams, nedaudz paskatījos. Katrā ziņā Maikls Džeksons ieies vēsturē. Viņš tāpat kā Elviss Preslijs to ir pelnījis. Bet atvadas tiešām bija ļoti greznas, atbilstoši dziedātāja dzīvesstilam.
Larisa no Sauleskalna: – Diemžēl neskatījos, nesanāca laiks – vasara, pirms-atvaļinājuma laiks, visādi darbi, tikai tik daudz, cik internetā paskatījos. Bet man Džeksons vienmēr ir paticis. Tas taču ir mūsu paaudzes dziedātājs un piedevām neatkārtojams. Un arī jaunatne viņu pazīst.
Matīss no Madonas: – Tiešraidi skatījos BBC kanālā. Varu teikt tikai pozitīvus vārdus, jo, mazs būdams, bieži vien klausījos tieši šī cilvēka radīto mūziku. Manuprāt, šī pasaulē bija vienīgā ģimene, kura, neraugoties uz viņu finansiālo stāvokli, spēja savus muzikālos dotumus pacelt tik augstā līmenī, lai spētu iekarot mūzikas augšgalu. Vakardienas atvadīšanās pasākums atmiņām paliks ļoti ilgi, jo emocijas bija grūti savaldīt, zinot, ko šis cilvēks ir darījis citu labā.
Krista no Rīgas: – Skatījos tiešraidi BBS. Likās jau tā bēdīgi, lai gan nekāda Džeksona fane neesmu. Bet atvadas bija iespaidīgas, man šķiet, ka pat princesei Diānai atvadu pasākums nebija tik krāšņs.
Ilga no Madonas: – Nē, es joprojām televizoru neskatos, un man labāk patīk mūsu pašu mūziķi. Nav ko fanot par ārzemniekiem, labāk mīlēsim un cienīsim paši savus māksliniekus, iepazīsim savu estrādi, teātri, savus talantīgos un radošos cilvēkus. Taču nenoliedzami Džeksons pasaulē ir un paliks leģenda, bet es nekad neesmu par viņu īpaši fanojusi. Protams, jaunībā esmu klausījusies ļoti daudzus ārzemju māksliniekus, kā „ABBA", Dins Rīds, bet tomēr priekšroku dodu savējiem.
Aptauju veica: BAIBA MIGLONE un AGRIS VECKALNIŅŠ