Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Lielveikalu darba laiks

Redakcija

Autors • 01.11.2010.

Burtu lielums

Vai, jūsuprāt, lielveikaliem arī turpmāk būtu jāstrādā svētdienās, vai varbūt atbalstāt izskanējušo viedokli, ka tiem, lai veicinātu iepirkšanos vietējo uzņēmēju veikalos, svētdienās ir jābūt slēgtiem? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Liezēriete Elita: – Lielveikaliem svētdienās ir jāstrādā arī turpmāk, jo arī svētdienās tajos ir liels pircēju pieplūdums. Pie tā, ka lielveikali strādā visas dienas, ikdienā ir pierasts. Turklāt daudzi mazie veikali ir samazinājuši darba laiku. Es strādāju Madonā, mans darba laiks ir līdz pieciem pēcpusdienā, un lielveikali ir gandrīz vai vienīgie, kur pēc darba varu iepirkties. Parasti tie ir „Maxima", „Rimi" vai „Supernetto". Es iepērkos arī sestdienās un svētdienās.

Madoniete Maija: – Arī tiem cilvēkiem, kuri strādā lielveikalos, svētdienai vajadzētu būt brīvdienai. Ne velti daudzviet Eiropā un pasaulē tie svētdien ir slēgti. Tie cilvēki, kam veikalu tūrisms nav galvenais dzīvesveidā, ļoti veiksmīgi bez tā arī iztiek.

Svetlana no Kusas: – Svētdienās es lielveikalos neiepērkos. Visu, kas nepieciešams, nopērku darbdienās, kaut gan, ja ir kas piemirsies vai pietrūcis, ir iespēja to iegādāties, jo pie mums, Kusā, veikals strādā arī svētdienās. Ja lielveikalu slēgšana svētdienās sekmētu lielāku iepirkšanos vietējos veikalos, man pret to nekas nebūtu iebilstams. Vietējie produkti ir daudz labāki un garšīgāki, tikai diemžēl dārgāki, līdz ar to ne visiem ir pa kabatai.

Madoniete Ludmila: – Esmu par to, lai lielveikali strādātu arī svētdienās. Ne jau visi var iepirkties ar rezervi visām brīvdienām. Arī es svētdien eju uz kādu no lielveikaliem un pērku pārtikas produktus.

Madoniete Mairita: – Tas jau būtu mūsdienīgi, arī Eiropā tie taču svētdienās nestrādā. Vienīgi, ja sakarā ar valsts svētkiem brīvdienu ir vairāk, tad kādam lielveikalam tomēr būtu jāstrādā. Es gan esmu par to, lai nemainītos līdzšinējā kārtība, jo svētdienās mēs iepērkamies visa ģimenīte kopā. Tuvāk mājai mums ir lielā „Maxima", uz turieni tad arī dodamies. Tur ir ērti piebraukt, un izveidots arī piemērots autostāvlaukums.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px