– Kādas ir Lieldienu svinēšanas tradīcijas jūsu ģimenē?
Rīdziniece Lidija:
– Mums Saulkrastos ir vasaras mājiņa, kur kopā ar mazbērniem tad arī visi svinam Lieldienas. Krāsojam olas, tās slēpjam, tāpat meklējam zaķus, bet rīts šajā dienā, protams, sākas ar Lieldienu brokastīm. Mazmeitas ir ļoti radošas, un viņu krāsotās olas pārsteidz ar izdomu.
Kēta no Lubānas:
– Lieldienas svinam, kopā ar brāļiem krāsojam olas un svētkos jauki pavadām laiku. Olas krāsojam tradicionāli sīpolu mizās, pieliekam grūbas vai kādus zaļos augus. Savukārt mamma dejo un piedalās arī Lieldienu pasākumos. Katrā ziņā Lieldienas ir skaisti svētki.
Madoniete Dzidra:
– Lieldienas svinam ar pūpoliem un olu krāsošanu. Tās, kā parasti, liekam sīpolu mizās, klāt piesienam arī kādu puķīti un tad jau sanāk skaisti. Olas krāsosim kopā ar mazbērniem, un arī tas priecē. Cerams, ka Lieldienās būs saulains laiks.
Madonietis Andris:
– Lieldienas svinu, dažreiz kāds arī atbrauc ciemos. Draugu ir daudz, un visi šos svētkus svin, īpaši laukos. Visur tiek krāsotas olas, galvenokārt izmantojot sīpolu mizas.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
un AGRIS VECKALNIŅŠ
4.04.2023.