— Kā svinēsiet Lieldienas?
Viktors no Kusas: – Svētkus plānoju pavadīt mierīgi, mājās kopā ar sievu. No Lieldienu tradīcijām ievērojam tikai vienu – olu krāsošanu, un to darām gluži kā lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju, izmantojot sīpolu mizas. Tādas aktivitātes kā šūpošanās manā vecumā vairs īpaši nesaista, tāpēc tās parasti izlaižu.
Dana no Cesvaines: – Lieldienas svinēsim mājās ar ģimeni, krāsojot un ripinot oliņas. Mums ir tradīcija dārzā noslēpt arī šokolādes olas un kopīgi doties tās atrast. Bērniem patīk zīmēt karti ar apslēptajiem gardumiem un tad visi kopā dodamies meklēt. Man patīk atrast dažādas jaunas metodes olu krāsošanai, bet pārsvarā to darām tradicionāli – sīpolu mizās vai tējā.
Anita no Biksēres: – Svētkus svinēšu, kā ierasts, krāsojot olas. Parasti izmantoju sīpolu mizas un ap olu tinu dažādas ziedlapiņas, rīsus vai grūbas – tas vienmēr rada interesantus un neparedzamus rakstus, kas priecē acis. Pēc tam dosimies uz Biksēres kalna galu, kur ierasts visiem tikties svētkos – ripināsim olas, šūposimies. Vakaru gan pavadīsim mājās, turpinot svinības ģimenes lokā.
Ilze no Jūrmalas: – Plānoju svinēt kā vienmēr – ar strādāšanu un svinēšanu. Mūsu ģimenē par tradīciju ir kļuvusi lielā talka Klusajā sestdienā. Šajā dienā klusām strādājam. Pēc tam seko olu kaujas Lieldienās. Parasti olas krāsojam ar dabīgiem materiāliem – sīpolu mizām, kāpostiem, dažreiz arī sienā. Pasākumus neapmeklēsim, svinēsim ģimenes lokā. Mums ir liela ģimene un pašiem savā lokā ir jautri.
15.04.2025.