Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Latvijas Bankas prezidents

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 05.12.2024.

Burtu lielums

Šī gada 21. decembrī beidzas Latvijas Bankas (LB) prezidenta Mārtiņa Kazāka pirmais pilnvaru termiņš. Saeimas deputāti kandidātus LB prezidenta amatam var virzīt līdz 10. decembrim. Viedokli, vai šajā amatā atkārtoti būtu jāievēlē M. Kazāks, kurš ir paudis gatavību arī turpmāk vadīt LB, lūdzu izteikt Madonas novada domes priekšsēdētāja vietniekam Artūram Čačkam un Cesvaines apvienības pārvaldes vadītājam Vilnim Špatam.

Visticamāk – ir jau zināms
– Man personīgi nekas nebūtu pretī, ja Mārtiņš Kazāks LB prezidenta amatā tiktu pārvēlēts, bet izskatās, ka šoreiz viņam tāda politiska atbalsta kā pirms pieciem gadiem nebūs. Visi jau norobežojas, izņemot progresīvos, kuri vieni paši pat nevar izvirzīt savu kandidātu, jo frakcijā ir deviņi, bet izvirzīšanai nepieciešami desmit deputāti. Arī opozīcija ir pateikusi, ka par M. Kazāku nebalsos, – uzsver Artūrs
Čačka. – Visticamāk, nākamais LB prezidents ir jau zināms, tikai to neatklāj, tai skaitā aizbildinoties, ka vispirms ir jāpieņem valsts budžets, bet es domāju, ka tā ir tikai tāda mānīšanās. Taču iespējams, ka „Vienotībai" arī balsu nepietiek, līdz ar to nākamais LB prezidents varētu tikt ievēlēts ar opozīcjas balsīm, ja koalīcija nevienojas par vienu kandiatātu. Kā, piemēram, ZZS piedāvāto „Altum" valdes priekšsēdētāju Reini Bērziņu vai kādu citu.

Kļuvis aktīvāks
– Kopumā Mārtiņš Kazāks LB visus šos piecus gadus, manuprāt, ir vadījis diezgan normāli, spējis arī noturēt monitāro politiku, kas mums visiem ir ļoti svarīgi, – atzīst Vilnis Špats. – Pēdējā laikā, tuvojoties pārvēlēšanai šajā amatā, pat kļuvis aktīvāks, iestājoties par lielāku bankas pakalpojumu pieejamību klātienē arī lauku reģionos. Bet to jau viņš varēja darīt agrāk un varbūt pat nepieļaut banku nodaļu slēgšanu tik lielā skaitā visā Latvijā. Viņa valdīšanas laikā arī no Madonas aizgāja kādas divas banku nodaļas, SEB bija pēdējā, un tagad vairs nav nevienas. Pašvaldību viedoklis netika ņemts vērā, bet nu pašvaldībām tiek adresēti pārmetumi, it kā tās ir veicinājušas banku nodaļu slēgšanu savās teritorijās, bet mēs taču vienmēr esam cīnījušies, lai nodaļas arī laukos būtu. Un mums grib uzvelt vēl vienu pienākumu, sniedzot iedzīvotājiem arī bankām raksturīgos pakalpojumus. Vēlēšanu rezultātu ir grūti prognozēt, jo pagaidām tikai ZZS Saeimas frakcija ir nosaukusi kandidātu, ko varētu atbalstīt, bet pārējie politiskie spēki klusē. Acīmredzot šajā amatā grib virzīt kādu savu cilvēku.

06.12.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px