Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Latvijas Bankas izdotās monētas

Redakcija

Autors • 16.03.2009.

Burtu lielums

Vai jūs pievēršat uzmanību Latvijas Bankas izdotajām monētām un vai piedalīsities Latvijas Bankas rīkotajā tradicionālajā sabiedrības aptaujā „Latvijas gada monēta 2008", kas notiks no 16. līdz 28. martam? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Ludmila:
– Latvijas Banka izdod vizuāli pievilcīgas monētas – gan jubilejas, gan arī 1 lata monētas ar Latvijai raksturīgiem tēliem. Ja būs iespēja, arī es piedalīšos Latvijas Bankas rīkotajā aptaujā par Latvijas gada monētu.

Madoniete Valentīna: – Nauda kā jau nauda, bet, protams, arī man patīk monētas, kurās izmantots kāds Latvijas simbols. Pazīstamākās jau ir 1 lata monētas, kuras, pat ja neveido kolekcijas, katrs ir redzējis. No 1 lata sērijas man patīk ar baravikas, skursteņslauķa, bet visvairāk tomēr ar stārķa attēlu. Mēs gan īpaši nekrājam, tomēr, ja šādas monētas nonāk mūsu rīcībā, cenšamies tās paturēt iespējami ilgāk. Aptaujā es nepiedalīšos, bet varbūt dēls savu viedokli izteiks, jo viņš par monētām interesējas vairāk.

Madonietis Jānis: – Es monētas nekrāju, līdz ar to nav īpašas intereses arī par to vizuālo izskatu. Tik daudz jau tās naudas nav, lai to vēl krātu. Kāda gan nozīme ir tam, vai monētas ir skaistas, galvenais – lai ar tām varētu iztikt un paēst. Lai biezie pērk jubilejas un piemiņas monētas un krāj! Mums, pensionāriem, tur nekas nesanāk…

Madonietis Uldis: – No monētām man ļoti patīk Milda – pirmās Latvijas brīvvalsts sudraba pieclatnieks. Žēl, ka to pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas 1991. gadā neatjaunoja un nelaida apgrozībā. Taču, protams, Latvijas Bankai ir daudz skaistu monētu, tai skaitā arī 1 lata monētas. Man ļoti patīk 1 lata monēta ar skursteņslauķa attēlu. Turklāt tā laimi nes…

Madonietis Laimonis: – Es zinu, ka Latvijas Banka, sākot ar 16. martu, aicina balsot par Latvijas 2008. gada monētu. Mums ir daudz skaistu monētu. Ja runājam par 1 lata monētām, man patīk, piemēram, ar baravikas, čiekura, sniegavīra attēlu, bet, manuprāt, ne visai izdevusies ir monēta ar Jāņu vainagu – katrā ziņā nav tik izteiksmīga un to grūti pat atpazīt, ja nezina, kas tur attēlots.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px