— Kā izjūtat laika maiņu rudenī, kad pulksteņa rādītāji ir par stundu jāpagriež atpakaļ, bet pavasarī atkal uz priekšu?
Aija no Mārcienas: – Protams, par laika maiņu zinu. Man tas nepatīk. Es gribētu, lai tā pulksteņa grozīšana vienreiz beigtos. Tā kā es strādāju, mani šī maiņa tomēr ietekmē. It īpaši pavasarī. Manuprāt, tas ir ļoti slikti. Nevar jau to miedziņu tā noregulēt. Ja esi pieradis desmitos doties gulēt, tad tā tajā laikā arī režīms paliek.
Inese no Aizkraukles: – Esmu jau pie šīs laika mainīšanas rudenī un pavasarī pieradusi. Nekādu īpašu iespaidu neizjūtu. Droši vien, ka maziem bērniem tas ir grūtāk. Ja jāizvēlas, pat grūti pateikt, kurš laiks ir labāks. Laikam jau vasaras. Tomēr tā pulksteņa grozīšana pavasarī un rudenī būtu jāizbeidz.
Arnita no Madonas: – Jā, zinu, ka naktī uz svētdienu pulksteņa rādītāji ir par stundu jāpagriež atpakaļ. Mani īsti tas neietekmē, bet bērniem ir grūtāk. It sevišķi vakaros, jo no rīta jau to stundiņu ilgāk var gulēt, lai gan viņi jau man pieraduši agri celties. Katrā ziņā man labāk patīk vasaras laiks. Ilgāk tomēr gaišs.
Ņina no Sauleskalna: – Man tas ne īpaši patīk. Labāk, ja paliktu vasaras laiks un visa šī pulksteņu grozīšana beigtos. Grūti pārkārtoties. Katrā ziņā es šo maiņu izjūtu.
24.10.2023.