Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Lāčplēša diena — svētku diena?

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 12.11.2024.

Burtu lielums

Vai, jūsuprāt, 11. novembris — Lāčplēša diena — būtu jānosaka par svētku dienu?

Madoniete Biruta: – Es šorīt ieskatījos kalendārā un nobrīnījos, kāpēc šis datums nav sarkanā krāsā. Svētku sajūta, protams, ir. Izkāru karogu, vakarā iedegsim arī svecītes. Varbūt patiešām 11. novembri vajadzētu noteikt par svētku dienu, lai svētku sajūta būtu vēl lielāka un arī strādājošajiem būtu vairāk iespēju piedalīties pasākumos.

Jānis no Praulienas pagasta: – Pensionāriem jau tas nav tik būtiski, visas dienas tāpat ir brīvas, bet principā, manuprāt, to brīvdienu mums tāpat ir par daudz. Lāčplēša dienā atcerēties brīvības cīnītājus, iededzināt svecītes iespējams arī nemainot tās statusu un saglabājot to kā atzīmējamo dienu.

Guna no Praulienas pagasta: – Svētku sajūta izteikti jūtama ir jau no pagājušās nedēļas gan mūsu, Praulienas pagastā, gan arī Madonā. Visa šī nedēļa, sākot no Lāčplēša dienas līdz 18. novembrim, no citām atšķiras. Caur visiem pasākumiem un aktivitātēm, kas notiek šajā patriotisma nedēļā, tiek arī radīta patriotiska sajūta, līdz ar to varbūt Lāčplēša dienu nevajadzētu noteikt par brīvu dienu, jo visa šī nedēļa jau ir ļoti pacilājoša.

Madoniete Anita: – 11. novembrī allaž skaisti izgaismota ir Madonas pilsēta, arī es mājas logā iededzinu svecītes. Lāčplēša dienu par svētku dienu varētu arī nenoteikt, brīvu dienu mums jau tāpat ir pietiekami. Taču, protams, 11. novembris arī turpmāk lai ir atzīmējamo dienu sarakstā.

12.11.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px