— Vai, jūsuprāt, 11. novembris — Lāčplēša diena — būtu jānosaka par svētku dienu?
Madoniete Biruta: – Es šorīt ieskatījos kalendārā un nobrīnījos, kāpēc šis datums nav sarkanā krāsā. Svētku sajūta, protams, ir. Izkāru karogu, vakarā iedegsim arī svecītes. Varbūt patiešām 11. novembri vajadzētu noteikt par svētku dienu, lai svētku sajūta būtu vēl lielāka un arī strādājošajiem būtu vairāk iespēju piedalīties pasākumos.
Jānis no Praulienas pagasta: – Pensionāriem jau tas nav tik būtiski, visas dienas tāpat ir brīvas, bet principā, manuprāt, to brīvdienu mums tāpat ir par daudz. Lāčplēša dienā atcerēties brīvības cīnītājus, iededzināt svecītes iespējams arī nemainot tās statusu un saglabājot to kā atzīmējamo dienu.
Guna no Praulienas pagasta: – Svētku sajūta izteikti jūtama ir jau no pagājušās nedēļas gan mūsu, Praulienas pagastā, gan arī Madonā. Visa šī nedēļa, sākot no Lāčplēša dienas līdz 18. novembrim, no citām atšķiras. Caur visiem pasākumiem un aktivitātēm, kas notiek šajā patriotisma nedēļā, tiek arī radīta patriotiska sajūta, līdz ar to varbūt Lāčplēša dienu nevajadzētu noteikt par brīvu dienu, jo visa šī nedēļa jau ir ļoti pacilājoša.
Madoniete Anita: – 11. novembrī allaž skaisti izgaismota ir Madonas pilsēta, arī es mājas logā iededzinu svecītes. Lāčplēša dienu par svētku dienu varētu arī nenoteikt, brīvu dienu mums jau tāpat ir pietiekami. Taču, protams, 11. novembris arī turpmāk lai ir atzīmējamo dienu sarakstā.
12.11.2024.