Pagājušajā nedēļā Valsts prezidenta amatam apritēja 95 gadi. – Kuru no līdzšinējiem valsts prezidentiem vērtējat visaugstāk? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Santa no Degumniekiem: – Vislabāk man patika, kā Valsts prezidentes pienākumus veica Vaira Vīķe-Freiberga, tas, kā viņa reprezentēja Latvijas valsti. Tas viņai izdevās lieliski. Arī tagadējam Valsts prezidentam Raimondam Vējonim nav ne vainas.
Madoniete Aija: – Tā ir Vaira Vīķe-Freiberga. Viņai labi izdevās ne tikai reprezentēt mūsu valsti, bet viņai bija arī cits skatījums, pie tam daudz dziļāks. Varbūt tas tāpēc, ka viņa daudzus gadus dzīvoja ārpus Latvijas, iepazina un labi izprata dzīves galvenās pamatvērtības. Liela viņas priekšrocība bija arī lieliskās valodu zināšanas.
Madonietis Lauris: – Tik ļoti visu mūsu valsts prezidentu darbību neesmu izvērtējis, bet vislabākais iespaids man ir izveidojies par Vairas Vīķes-Freibergas prezidentūru.
Nikolajs no Kalsnavas pagasta: – Man patīk, kā strādā tagadējais Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Viņš daudz uzmanības velta jauniešiem, tāpat labi pārzina valsts iekšpolitiku, iedzīvotāju dzīves apstākļus un problēmas. Manuprāt, prezidenta funkcijas varētu palielināt. Varbūt ne tik lielā mērā, kādas tās ir Putinam Krievijā, taču arī mūsu prezidentam būtu jābūt lielākām iespējām ietekmēt procesus valstī.
21.11.2017.