– Kurš no izvirzītajiem kandidātiem – demokrāts Baraks Obama vai republikānis Džons Makeins – jums šķiet piemērotāks ASV prezidenta amatam? – vakar jautājām Madonas ielās sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Aldis: – Vis-pirms es gribu pateikt, ka Amerikā ir vajadzīgas pārmaiņas. Pašreizējais ASV prezidents Džordžs Bušs sakarā ar karu Irākā ir sevi diskreditējis. Šajā karā bezjēdzīgi ir izšķiests ļoti daudz līdzekļu. Savulaik arī es esmu piedalījies tā saucamajās zilajās beretēs un karojis Afganistānā. Kopš tā laika uz kariem skatos ļoti negatīvi. Es domāju, cilvēki arī Amerikā tiecas uz kaut ko jaunu, pozitīvu. Obama konkrētajā situācijā ir labākais variants. Viņš ir jauns, bet mērķtiecīgs.
Madonietis Egils: – Man nepatīk neviens no kandidātiem. Turklāt Džons Makeins ir jau gados: vai nu 72 gadu vecumā būtu jākļūst par tik lielas valsts prezidentu? Es gandrīz teiktu, ka labākais variants Amerikai būtu bijusi Hilarija Klintone. Latvijai tas gan nav tik būtiski, kuru kandidātu ievēlēs, ASV un Latvijas attiecības tas neietekmēs.
Zinta no Liezēres: – Man jau patīk demokrātu partijas kandidāts Obama. Simpātisks, ar labu izglītību. Ja vēlētājiem Amerikā netraucēs viņa piederība citai rasei, domāju, Obama vēlēšanās gūs pārsvaru un kļūs par ASV prezidentu.
Madoniete Ruta Ziņģīte: – Ja Obama ir īsts amerikānis, tad viņu var vēlēt par ASV prezidentu, jo viņš tomēr ir ievērojami jaunāks nekā otrs prezidenta amata kandidāts. Man gan labāk patiktu, ja demokrāti ASV prezidenta vēlēšanām būtu izvirzījuši Hilariju Klintoni un viņa kļūtu par pirmo sievieti prezidenti ASV vēsturē. H. Klintone ir ļoti spēcīga un interesanta personība.
Ingūna Dūma no Sauleskalna: – Man labāk patīk gados jaunākais ASV prezidenta amata kandidāts. Cerams, ka amerikāņiem balsot par Obamu netraucēs viņa piederība citai rasei, jo ir taču 21. gadsimts. Turklāt otrs kandidāts atbalsta karu Irākā, ko Amerikas tauta tomēr ne īpaši atbalsta. Šajā gadījumā tas varētu būt izšķirošais faktors un Obama varētu kļūt par ASV prezidentu.
Aptauju veica: ŽEŅA KOZLOVA