Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Ko domājat par Latvijas uzaicināšanu eirozonā?

Redakcija

Autors • 09.07.2013.

Burtu lielums

Vakar Eiropas Savienības Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes sanāksmē Briselē tika pieņemts galīgais lēmums par Latvijas uzaicināšanu eirozonā no nākamā gada 1. janvāra. – Kāds ir jūsu skatījums šajā jautājumā? – vaicājām vakar Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Juris no Kalsnavas: – Laikam neko darīt lietas labā nav iespējams. Ja tā ir izdomāts, tad tā arī paliks. Mūs nolika fakta priekšā, un viss. Agrāk biju vairāk pret eiro ieviešanu, bet tagad vairāk sliecos būt ne par, ne pret. Ko gan mēs varam mainīt, ja augša tā nolēma?


Tālis no Madonas: – Uzskatu, ka eiro ieviešana ir muļķība, jo tie cilvēki, kas naudu ir ieguldījuši, būs zaudētāji. Neraugoties, ka eiro atbalstītāju ir mazākumā un pretinieku ir vairāk, tas viss sen ir nolemts bez mums. Šobrīd nesaskatu arī nekādus ieguvumus no eiro.


Madonietis Guntis: – Man gana laba ir jebkura valūta. Noteikti sākums, kamēr tiks lietotas abas valūtas, būs sarežģīts. Šķiet, ka vēl gadus piecus dzīvosim pārejas periodā. Kases aparātus nāksies pārprogrammēt, un tie būs atkal lieki izdevumi. Īpaši tiem, kas nodarbojas ar personīgo biznesu, būs nevajadzīgi zaudējumi.

Aina no Rankas: – Labāk jau, protams, sava naudiņa – tā ir drošāka. Bez lata mūsu bankas paliks pavisam neaizsargātas, jo paši nevarēsim vairs neko noteikt – būsim priecīgi par to, cik iedos. Tik ilgi cīnījāmies par latu, un skumji, ka tagad tas tiks zaudēts.


Gunta no Madonas: – Strādāju lielveikala kasē un saprotu, ka darbā būs diezgan sarežģīti. Grūtāk būs tieši pircējiem, galvenokārt vecāka gadagājuma cilvēkiem, arī tiem, kas mājās sākuši krāt naudiņu un steigsies to mainīt. Tomēr kopumā šo soli vērtēju pozitīvi. Ceļotājiem atvieglos dzīvi, jo nebūs nauda jāmaina. Lata gan ir žēl.

Elvis no Madonas: – Eiro nebūtu Latvijai nepieciešams, jo lats ir Latvijas simbols, un, ieviešot eiro, šis simbols pazudīs. Tas, manuprāt, apgrūtinās arī dzīvi vecākiem cilvēkiem, jo valūtu vajadzēs pārrēķināt. Viennozīmīgi esmu pret eiro ieviešanu, bet cilvēku viedoklis diemžēl netiek ņemts vērā.

Autore: RITA TURKINA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px