— Vai jūs apmeklēsit rudens gadatirgu — Kartupeļu svētkus — Madonā?
Iveta no Bērzaunes pagasta: – Kartupeļu svētkus es cenšos apmeklēt katru gadu, un arī šogad uz tiem iešu. Man patīk, ka tur nav nekā lieka, un ir tikai amatnieku izstrādājumi un zemnieku izaudzētā produkcija. Kartupeļi šogad arī pašiem ir ļoti labi izauguši – visi lieli, sīko tikpat kā nebija.
Līga no Sausnējas pagasta Sidrabiņiem: – Šogad tos neplānoju apmeklēt, tālu jābrauc, bet vispār Kartupeļu svētkos esmu bijusi. Tā ir laba iespēja apskatīt, kādi tupeņi ir citiem izauguši. Šovasar arī pašiem ir laba kartupeļu raža, tie ir lieli. Labi padevušies ir arī kabači, ķirbji, bet gurķi ne sevišķi.
Astra no Jaunkalsnavas: – Kaut kas ir jau izaudzēts pašiem, bet kaut kas būs jāpērk. Taču gadatirgos parasti viss ir dārgi. Arī Kartupeļus svētkos nekad neesmu bijusi. Pat ja sadomātu tos apmeklēt, nav jau tā transporta, ar ko aizbraukt un atgriezties mājās. Šogad ļoti labi ir izauguši tomāti.
Veneranda no Barkavas: – Kartupeļu svētki ir laba tradīcija. Esmu tajos bijusi, man tie patīk, bet tagad nav tādu iespēju tos apmeklēt. Turklāt kartupeļi, tāpat dārzeņi jau pašu mazdārziņā ir izauguši, tie nebūs jāpērk.
26.09.2023.