Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Kartupeļu svētki

Redakcija

Autors • 23.09.2010.

Burtu lielums

Vai jūs sestdien apmeklēsit Madonas novada pašvaldības rīkotos Kartupeļu svētkus Saieta laukumā? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Elita no Ērgļiem: – Nezinu gan, vai sanāks atbraukt uz Madonu. Pagājušajā sestdienā piedalījos kartupeļu talkā un arī šosestdien plānoju darīt to pašu, līdz ar to kartupeļi tirgū nav jāpērk. Kartupeļus gan Madonā var nopirkt ļoti lēti, jo pārdevēji piedāvā tos iegādāties par dažādu cenu – 10-30 santīmu robežās par kg. Kartupeļu svētkos kopā ar bērnu esmu pabijusi iepriekšējos gados. Tas ir īsts jampadracis, ko ir vērts apmeklēt.

Madonietis Evalds: – Droši vien aiziešu, Kartupeļu svētki jau notiek netālu no mājas. Parasti pērku kartupeļus. Varētu jau arī atvest no laukiem, kur tos audzē māsa, bet tas ir patālu no Madonas, tad jau gandrīz lētāk sanāk tos iegādāties. Savukārt kāpostus un citus dārzeņus labprāt pērku zemnieku saimniecībā „Lauri".

Madonietis Andris: – Tas ir ļoti pareizi, ka Madonas novada pašvaldība rīko tādus svētkus. Tas ir patīkams pasākums ar izklaidēm, koncertiem, mūziku (var paklausīties arī aktierus), kā arī plašām iespējām iegādāties dažādas ikdienā noderīgas preces un pārtikas produktus. Parasti iegādājos arī kartupeļus, bet vairumā gan tos nepērku, jo nav jau kur glabāt. Ja vien ir iespēja, es Kartupeļu svētkus cenšos apmeklēt katru gadu.

Anita no Jaunkalsnavas: – Par to, ka sestdien Madonā notiks tradicionālie Kartupeļu svētki, esmu dzirdējusi. Ļoti jau gribētos tos kādreiz apmeklēt, bet kaut kā nesanāk. Kartupeļus audzēju pati, un šogad mums ir ļoti laba kartupeļu raža.

Solita no Cesvaines: – Kartupeļu svētkos es būšu noteikti, jo man tie ļoti patīk. Turklāt patīk tas, ka tos rīko pašā Madonas pilsētā centrā. Patīk, ka tur pārsvarā ir amatnieki, kartupeļu audzētāji, mājražotāji, un, protams, īpaši saista zivju produkcija, jo zivis ir mana stihija. Ceru, ka būs gan žāvētas vimbas, gan laši. Ikdienā jau tos nevar nopirkt. Vienīgi šādus gadatirgus varētu rīkot mēneša vidū, kad iedzīvotājiem ir lielāka pirktspēja, nevis mēneša beigās, kad iztērētas gan pensijas, gan pabalsti, gan algas.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px