Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Kampaņa „Dusmīgs, toties dzīvs!”

Redakcija

Autors • 17.06.2014.

Burtu lielums

Vai, jūsuprāt, izdosies sasniegt uzsāktās Jāņu drošas braukšanas kampaņas „Dusmīgs, toties dzīvs!" mērķus, aicinot ikvienu aktīvi iesaistīties un atturēt cilvēkus no sēšanās pie stūres reibumā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Cesvainietis Viktors: – Situācija pamazām mainās uz labo pusi, un tas – pateicoties arī šādām akcijām. Daļa patiešām šoferus cenšas atturēt no braukšanas reibumā, bet diemžēl daudzi joprojām tā nedara. Cerams, ka Jāņos šoferi atturēsies no braukšanas dzērumā.

Vizbulīte no Aronas pagasta: – Šādas kampaņas ir vajadzīgas. Beidzamajā laikā šī iemesla dēļ gājuši bojā daudz cilvēku. Braukšanu nevar apvienot ar dzeršanu, it īpaši to ielāgot vajadzētu jauniešiem, kas jau skaidrā prātā brauc pārgalvīgi. Būtu labi, ja drošas braukšanas kampaņām sekotu tie, kas visvairāk „grēko", bet parasti jau viņi neskatās televizoru un arī neklausās radio. Tiesa, uz labo pusi gan iet: ir diezgan daudz kompāniju, kur vismaz viens nedzer, lai pēc tam varētu sēsties pie stūres, bet joprojām daudziem, kā saka, „jūra ir līdz ceļiem…".

Jānis no Bērzpils: – Dzērumā braukt nevajadzētu, bet Jāņi un Līgo svētki gan kārtīgi būtu jānosvin. 23. un 24. jūnijā ir jābauda gan alutiņš, gan Jāņu siers. Taču, kamēr svinēsim, tikmēr nebrauksim. Visiem jūsu laikraksta lasītājiem, visai latviešu tautai novēlu vislabāko veselību, garu mūžu, bet sievietēm – smukākos vīriešus, kā arī meklēt un atrast papardes ziedu!

Lubānietis Valdis: – Es domāju, ka tādas kampaņas ir jārīko, jo tās savu mērķi sasniedz. Vismaz beidzamajos gados Jāņi paiet samērā mierīgi. Jāņos uz Kurzemes pusi esmu braucis diezgan bieži. Mani vērojumi – šoferi brauc diezgan sakarīgi. Pozitīva nozīme ir arī tam, ka svētku laikā pastiprinātā režīmā strādā policija.

Madonietis Roberts: – Manuprāt, sava nozīme tam ir. Cilvēki tomēr ieklausās, un kaut kas jau prātā katram iespiežas. Tagad vismaz viens kompānijās cenšas palikt skaidrā. Ja ne vīrs, tad sieva, dēls vai kas cits sēstas pie stūres, kurš tai dienā alkoholu nav lietojis. Protams, arī policijai vajag braucējus pastiprināti kontrolēt, it īpaši, ja svētki ir tik gari kā šogad.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px