Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Kā svinēsiet

Redakcija

Autors • 22.06.2010.

Burtu lielums

Vai esat jau izplānojuši, kā šogad svinēsit vienus no gada skaistākajiem svētkiem – Līgo vakaru un Jāņus? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Jānis no Murmastienes:
– Vienubrīd jau bija doma visiem kopā aizbraukt uz Siguldu, bet tad izlēmām, ka līgosim turpat savās mājās Murmastienes centrā. Visi kopā sanāksim pie ugunskura, skanēs līgodziesmas, jo tās jau paliek no paaudzes paaudzē. Pats esmu ne tikai Jānis, bet arī šai laikā dzimis – ne gluži pašos Jāņos, dzimšanas diena man ir šodien (21. jūnijā. – Red.). Visiem novēlu priecīgus Jāņus un nesēsties pie stūres reibumā. Jāņos jau labāk ir dziedāt, bet, ja nu esi lietojis grādīgos dzērienus, tad labāk paprasi kādu taksistu, lai aizved mājās.

Austra no Bērzaunes pagasta: – Mēs, kā ticīgie cilvēki, zinām, ka Līgo svētki principā ir Saules dieva godināšana, tāpēc īpaši ar to neaizraujamies un šos svētkus nesvinam. Cilvēkiem vajadzētu aizdomāties, kā šie svētki ir radušies. Nekas no zila gaisa nerodas, visam ir savs sākums, un tas sākums faktiski nav tas labākais.

Jānis Brunovskis no Aiviekstes: – Vispār es esmu no Liepājas, bet pagaidām dzīvoju Kalsnavas pusē – Aiviekstē, kur arī līgošu un svinēšu Jāņus. Te tik plaši kā Liepājā, kur notiek lieli koncerti, dažādi pasākumi, gan šie svētki netiek svinēti. Mēs vienkārši pasēdēsim pie ugunskura vai aiziesim līdz Aiviekstes upei. Droši vien būs gan siers un alus, gan arī šašliks, Jāņos jau arī vajadzētu pieturēties tieši pie alus.

Madoniete Ārija: – Es braukšu uz laukiem, kur iekursim ugunskuru, būs siers un, kā parasti, arī šašliks. Skanēs dziesmas, brāļadēls gatavojas sarīkot arī karaoke, lai visi varētu dziedāt līdzi, arī tie, kas dziesmām slikti zina vārdus. Cerams, ka līgošana izdodies lustīga. Kaut tikai laiks būtu labs un nelītu!

Ints no Kusas: – Līdz galam vēl neesam izdomājuši, kur svinēsim Jāņus. Dažreiz kaut kur aizbraucam, bet citreiz pie ugunskura, ar līgodziesmām un Jāņu sieru, līgojam turpat mājās. Šogad ir doma aizbraukt uz Cēsīm, bet ja ne, tad līgosim mājās. Arī manam brālim vārds ir Jānis.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px