Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Kā pavadīsit vasaru

Redakcija

Autors • 08.06.2010.

Burtu lielums

Vai esat jau izdomājuši, kā pavadīsit vasaru – ļausities dārza darbiem vai varbūt atvaļinājuma laikā dosities kādā ceļojumā, vai arī ir padomā kādas citas aktivitātes? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Ingvilda: – Atvaļinājums ir paredzēts jūlijā, bet nekādā ceļojumā nedošos. Vasaru pavadīšu tepat Madonas un Cesvaines pusē. Man ir dārzs, bet dārzā vienmēr ir ko darīt, un tam tiks arī veltīts viss brīvais laiks. Man patīk arī peldēt. Izskatās, ka šovasar būs silts un jauks laiks. Peldsezonu, protams, esmu atklājusi, kādas četras reizes Biksērē esmu jau izpeldējusies.

Madoniete Ludmila Leimane: – Esmu bezdarbniece. Kādi gan man var būt plāni? Vairāk gribētos darbu atrast, nevis sapņot par tuvākiem vai tālākiem ceļojumiem. Bez darba esmu jau pusotru gadu. Esmu tādā vecumā, kad darba devējs uz to jau skatās, kaut gan padarīt es varbūt varētu pat vairāk nekā jauni cilvēki. Labi, ka dažus mēnešus tika dota iespēja pastrādāt tā saucamajā ES finansētajā simtlatnieku programmā. Kamēr strādāju, drusku iekrāju, tagad staigāju pa veikaliem un pētu, ko kurā var lētāk nopirkt.

Maija no Kalsnavas: – Vasara nav tas laiks, kad zemnieks var domāt par atpūtu. Ir smagi jāstrādā – gan zeme jāapstrādā, gan siens jāsarūpē, jo pamatnozare, ar ko mēs nodarbojamies, ir piena lopkopība. Mums ir neliela zemnieku saimniecība, pārsvarā ražojam savām vajadzībām.

Madoniete Liene: – Vasara man paies darbā, jo drīzumā es atkal došos uz Angliju, kur strādāju jau vairāk nekā divus gadus, tur, kur vajadzīgi strādnieki – fabrikā, pie augļiem vai ziediem. Jāstrādā ir smagi, bet arī maksā labi. Tur vienā nedēļā var nopelnīt vairāk nekā šeit mēnesī.

Madonietis Arnolds:
– Pēc saspringtā mācību gada vasarā droši vien atpūtīšos, jo darbu atrast ir diezgan bezcerīgi. Šogad pabeidzu 11. klasi, tagad nopietni jāapdomā nākotnes plāni. Ļoti grūti izdomāt, kur mācības turpināt pēc gada, kad pabeigšu ģimnāziju. Atklāts ir jautājums, vai ar to, ko gribētu darīt nākotnē, varēšu nopelnīt un vai izvēlētajā profesijā vispār būs darbs.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px