Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Kā pavadījāt Līgo?

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 26.06.2017.

Burtu lielums

– Kā pavadījāt Līgo un Jāņu dienu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Raimonds un Ilona no Lazdonas: – Mēs līgojām Latgalē, bijām aizbraukuši ciemos uz Līvāniem. Lasījām jāņuzāles, peldējāmies Dubnā, kurinājām ugunskuru un cepām gaļu. Mums ģimenē ir trīs Jāņi – lielais, vidējais un mazais Jānis, kuram šie bija pirmie Jāņi. Līvānos Jāņos bija arī nakts ballīte. Noskatījāmies arī brīvdabas kinoizrādi – latviešu mākslas filmu „Limuzīns Jāņu nakts krāsā".

Madoniete Anna:
– No rīta salasīju jāņuzāles, sapušķoju gan dzīvokli, gan āra koridoru, bet pēc tam skatījos televizoru. Bija diezgan daudz labu, Jāņiem veltītu raidījumu. Tagad jau TV programmu ir daudz, nepatīk viena, var pārslēgt uz citu.

Madoniete Janīna:
– Tos sagaidījām ģimenes lokā savās mājās, tepat Madonas pilsētā. Saplūcām jāņuzāles, sapirkām garšīgus vairāku šķirņu sierus no pazīstamiem saimniekiem, un visiem bija ļoti jauks noskaņojums.

Kristīne no Kusas:
– Tos svinējām atbilstoši latviešu tautas tradīcijām: lēcām, ēdām, dzērām, dziedājām… Bija priecīgi un arī skaisti, jo Jāņus sagaidījām kalna galā Vestienas pusē, kur bija sabraukuši radi un ģimenes draugi.

27.06.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px