– Kā jūtaties šajā karstajā vasarā un kur gūstat veldzi? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Vasīlijs no Cesvaines: – Sausums liels, un tas ietekmē ražu, bet, neraugoties uz karsto laiku, ir jāstrādā. Es nodarbojos ar biškopību, un pie bitēm jāiet regulāri. Mums kopā ar dēlu ir 180 bišu saimes, tāpēc nav laika, kad slinkot. Maijā, jūnijā bija labs ienesums, tagad jūlija sausums ietekmē arī ienesumu.
Aigars no Sauleskalna: – Kas vainas vasarai! Esmu atbraucis uz divām nedēļām ciemos uz Latviju. Var veldzēties pie ūdeņiem, izbaudīt atpūtu. Kad braucu uz šejieni, arī Anglijā bija karstums, varbūt pat vēl lielāks.
Artis no Madonas: – Ideāli, man patīk! Vakar, piemēram, visu dienu pie ezera nodzīvojām – peldējāmies, uzspēlējām volejbolu. Vasara ir laiks, kad uzkrāt spēkus, pēc tam atkal došos uz Skotiju strādāt.
Agnese no Madonas: – Mazam bērnam, protams, ir grūti un pieaugušajiem arī, bet mēs braucam uz ezeru peldēties. Daudz dzeram ūdeni. Ratiņus ar mazuli cenšamies novietot ēnā. Pastaigām atvēlam agrākas rīta stundas, kad vēsāks. Šis gads ir pilnīgs pretstats pagājušā gada lietavām. Labāk tomēr sauss un saulains laiks nekā nepārtrauktas lietavas.
31.07.2018.