— Vai atbalstāt pulkveža Raivja Meļņa virzīšanu aizsardzības ministra amatā?
Guntis no Gulbenes novada: – Dzīvoju uz Gulbenes un Balvu novada pašas robežas un arī man vajadzēja saņemt ziņu par apdraudējumu, taču diemžēl nesaņēmu. Uzskatu, ka mēs kārtējo reizi nebijām gatavi šādiem izaicinājumiem un ir laiks uzņemties arī politisko atbildību. Atbalstu, ka šobrīd ministra amatā virza profesionāli.
Dita no Madonas: – Katrā ziņā mēs šādam incidentam nebijām gatavi. Labi, ka naftas glabāšanas tvertnes bija tukšas, citādi nezin, kā tas viss vēl būtu beidzies. Es uzskatu, ka tas ir pareizi, ka aizsardzības ministrs atkāpās. Cerams, ka profesionālim būs arī profesionāla pieeja.
Dzintars no Madonas: – Šādai situācijai Latvija viennozīmīgi nebija gatava. Manuprāt, tas ir likumsakarīgi, ka aizsardzības ministram šādā situācijā ir jāatkāpjas, jo pirms tam jau viņš apgalvoja, ka viss ir kārtībā. Līdzekļi arī tiek palielināti. Bet prakse pierāda pretējo. Jaunais ministrs tomēr ir nācis no armijas aprindām.
Jānis no Sauleskalna: – Kārtējais gadījums, kas pierāda, ka praktiskā situācija dzīvē izrādās citāda, nekā par to iepriekš ir stāstīts. Mēs nepavisam nebijām gatavi šādam incidentam. Tas ir pareizi, ka ministra amatā nāks profesionālis, kam ir attiecīga pieredze.
12.05.2026.