Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Jaunā raža

Redakcija

Autors • 22.07.2010.

Burtu lielums

Kā sētais un stādītais aug dārzos, un vai šīs vasaras karstums ietekmējis jauno ražu jūspusē? – vaicājām vakar Vestienā sastaptajiem cilvēkiem.

Ilga: – Dārziņš man tāds maziņš, nav jau vairs tie gadi, kad varēja kalnus gāzt. Bet tāpat no visa pa mazumiņam vajag – gan kādu kartupelīti, kādu gurķi, burkāniņu. Vārdu sakot, savai iztikai. Šķiet, ka audzis ir labi. Tiem, kas agrāk iesēja, ir jau gurķi. Mitruma ir diezgan, neraugoties uz lielo karstumu, nekas aizkaltis pagaidām nav. Zāle arī šogad ļoti liela, laiks labs, un tie, kam ir lopiņi, varēja sienu ziemai sagādāt labu labo.

Vija: – Pagaidām tā pa vidam. Tai sausumā bija, kā bija, bet lietiņš daudz ko paglāba. Tagad atkal viss ir saņēmies. Gan zaļumi, gan kartupeļi. Jācer, ka rudenī būs ko novākt. Ir jau pa kādam gurķītim, tomēr, ja pavasarī, tai vēsajā laikā, nebūtu zem plēves, tad nezinu, kā būtu izauguši. Citiem palika brūni un pazuda. Savā ziņā tāda dīvaina vasara.

Marija: – Ja ņem vērā, ka laiks tik karsts, tad viss diezgan labi ir padevies. Kartupeļi, bietes, burkāni, runkuļi – viss nepieciešamais, lai ziemā varētu izdzīvot gan paši, gan lopiņi. Kartupeļiem, par laimi, šogad nebija vaboļu, un arī lakstu puve, par ko citviet runā, mūspusē nav izplatījusies. Gurķi gan nav padevušies.

Solvita: – Lie­kas jau, ka viss aug normāli. Drusciņ ar lietu ir izskalots, jo bija tas lielais sausums, tad atkal spēcīgs lietus, bet bez tā arī nevarēja. Dārzā kā jau visiem: kartupeļi, kāposti, bietes, burkāni, arī kaziņām bietes. Mums ir trīs kaziņas, mazlietiņ jauno ražu novākt palīdzēja – nogaršoja kāpostus. Kaziņām vēl siens jāgādā (visu laiku mammai palīdzējām), bet pārāk daudz jau viņām nevajag – kādus desmit rulonus.

Aija: – Man jau liekas, ka šobrīd ir brīnišķīgi. Lietus nolijis, mitruma gana. Gandrīz vai neticēju – daudzi man te saka, ka esot jau gurķi. Pati kādas pāris dienas nebiju dārzā bijusi, bet, kad aizgāju, arī spainīti pielasīju. Gurķiem jau patīk silts un mitrs laiks. Arī pārējais audzis labi. Jaunos kartupeļus jau ēdam. Arī gotiņai siens sagādāts, tiešām sūdzēties nav iemesla.

Aptauju veica
BAIBA MIGLONE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px