Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Jauna iecere

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 09.12.2024.

Burtu lielums

Kādas ir jūsu domas par ieceri noteikt, ka ārzemēs strādājošie turpmāk veselības aprūpi Latvijā varētu saņemt tikai par maksu?

Madoniete Diāna: – Jebkurā situācijā vajadzētu atbalstīt savu tautu, arī to, lai tā atgrieztos Latvijā. Taču taisnīgāk būtu, ja valsts apmaksāto veselības aprūpi saņemtu tie, kas šeit dzīvo, bet ārpus Latvijas strādājošie – par maksu. Grūti gan pateikt, kā tas ietekmētu rindas pie ārstiem.

Mētrieniete Sandra: – Tas būtu saprotamāk, ja valsts apmaksātos medicīniskos pakalpojumus izmantotu tur, kur maksā nodokļus. Mums Latvijā maksātspēja ir daudz mazāka, nekā ārzemniekiem, naudas jau nav daudziem. Ir ticība, ka, ieviešot šādas izmaiņas, rindas pie ārstiem mazinātos.

Madoniete Arnita: – Pašai tikt pie ārsta nav tik grūti, bet bērniem ir ilgi jāgaida. Tas gan atkarīgs no tā, kāds speciālists ir jāapmeklē, reizēm pat gads ir jāgaida. Es domāju, ka šādu izmaiņu dēļ diez vai rindas mazināsies. Galvenā problēma jau ir speciālistu trūkums, tas, ka jaunie ārsti, iespējams, lielāka atalgojuma dēļ dodas strādāt uz ārzemēm.

Iveta no Mētrienas: – Ārzemēs strādājošajiem latviešiem ir jādod iespēja izmantot medīciniskos pakalpojumus Latvijā, bet uz to, vai tikai par maksu, ir grūti atbildēt, kaut gan tie jau it kā būtu jāsaņem tajā valstī, kur strādā. Rindas pie mums taču ir garas, reizēm pat jāgaida trīs mēneši, kā, piemēram, pie acu ārsta.


10.12.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px