Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Jaunā ēra televīzijā

Redakcija

Autors • 31.05.2010.

Burtu lielums

Vai esat sagatavojušies jaunajai ērai televīzijā? – vakar, pirms paredzamās analogās apraides izbeigšanas un pārejas uz virszemes televīziju visā Latvijas teritorijā, jautājām Madonā sastaptajiem iedzīvotājiem.

Madonietis Andris: – Dekoderu vēl neesam nopirkuši. Ceram, ka ar 1. jūniju vismaz vēl redzēsim TV3. Nav īstas skaidrības par pārejas periodu. Es vispirms gribu pārliecināties, vai tas būs vai nebūs, un tikai tad pirkt dekoderu. Esmu dzirdējis, ka šis jautājums var nonākt arī līdz Satversmes tiesai. Turklāt no neoficiāliem avotiem uzzināju, ka drīz pēc tam, kad gandrīz visi dekoderus būs sapirkuši, tos varēs iegādāties par 15 latiem.

Inita Lazdupe no Madonas: – Dekoders man nav nopirkts, bet, tā kā ir vasara, kad jāķer saulesstari, jāravē, īpaši nepārdzīvoju to, ka kādu laiku televizors nerādīs. Nāks rudens, tad arī par to domāšu. Televīziju es skatos bieži, sevišķi ziņu pārraides. Iespējams, arī pēc 1. jūnija TV3 tomēr vēl raidīs analogajā apraidē, un, ja to varēs redzēt, vasarā man ar to pilnīgi pietiks.

Madonietis Jānis Repše: – Jaunajai ērai televīzijā esmu noskaņojies, man jau darbs ir ar to saistīts, bet, taisnību sakot, savam televizoram dekoderu neesmu pieslēdzis, taču to līdz 1. jūnija rītam vēl paspēšu izdarīt. Manuprāt, šobrīd virszemes TV ir visreālākā un arī lētākā. Vienīgi jānopērk dekoders. Taču – vienreiz samaksā un pēc tam skaties sešus kanālus par velti (vismaz sākumā). Tiesa, ne visur pienācīgā kārtībā ir antenas, tās jāsakārto arī virs daudzām mājām Madonā.

Dina no Mārcienas: – Izskatās, ka mēs vismaz kādu laiku televīziju neredzēsim, jo finansiāli nevaram atļauties iegādāties dekoderu. Laukos gan tas varbūt nav tik svarīgi, jo bieži vien tāpat nesanāk laika skatīties TV. Līdz šim vairāk bijām iecienījuši LNT.

Madoniete Vija Judina: – Man ir nopirkts dekoders, es skatos TV un priecājos. Kvalitāte gan īpaši nav mainījusies – tā samērā laba bija iepriekš un apmēram tāda ir arī tagad. Varbūt kas mainīsies pēc 1. jūnija. Mani ļoti interesē politika, līdz ar to es skatos „Panorāmu" un citus raidījumus, arī Latvijas Ziņu kanālu.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px