— Kā šogad nosvinējāt Jāņus, un vai sekojāt līdzi notikumiem Krievijā?
Anita no Cesvaines: – Šoreiz tos svinējām Vecpiebalgā pie Alauksta ezera, kur satikās visa mūsu lielā ģimene, arī dēls bija atbraucis no Nīderlandes. Esam ļoti apmierināti ar kopā pavadīto laiku. „Labvēlīgais tips" vienmēr aizrauj. Par notikumiem Krievijā gan uzzinājām, tikai braucot mājās.
Madonietis Andris: – Dzīvojām pa māju, iekūrām nelielu ugunskuru, kā jau Līgo svētkos un Jāņos. Pro-tams, sekoju līdzi notikumiem Krievijā. Par tiem uzzināju uzreiz vakarā, tiklīdz par tiem parādījās informācija, un lasīju līdz kādiem diviem naktī. Tam līdzi vienkārši nevarēja nesekot, notikumi attīstījās ļoti ātri un visādi varēja būt.
Madonietis Aigars: – Es nekad nelīgoju, un arī šoreiz biju pie māsas, līdz ar to Līgo svētki un Jāņi aizritēja pa mierīgo, viss bija superīgi. Arī Prigožina dumpim Krievijā nesekoju, par to uzzināju tikai nākamajā dienā. Iespējams, tas varētu būt Putina ēras beigu sākums. Tā būtu jābūt un, cerams, tā arī būs.
Madonietis Mihails: – Tie ir ļoti jauki svētki. Mums ir mazdārziņš, un tur Līgo svētkus un Jāņus arī atzīmējām. Iekūrām nelielu ugunskuru, arī tradicionālais šašliks, siers un alus, protams, bija, bet viss, kā saka, ar mēru.
27.06.2023.