— Kā jūs šogad Jāņus svinēsit un kādas tradīcijas ievērosit?
Madonietis Mārtiņš: – Svinēsim tepat mājās Madonā. Šogad nekur neplānojam braukt, un arī ciemiņi uz pilsētu jau nebrauks. Esmu dzimis un uzaudzis Ļaudonā pie Aiviekstes. Jāņus jau visi svin līdzīgi – ar ugunskuru un sieru, Jāņu zālēm un Līgo dziesmām.
Dzelzaviete Valentīna: – Galvenais jau ir Jāņu tradīcijas – sieru siet, Līgo vainagus pīt, ugunskurus kurt, Līgo un Jāņu dziesmas dziedāt līdz rīta gaismai un pirmajiem gaiļiem.
Laukos Jāņus un Līgo svētkus jau ir vislabāk nosvinēt.
Madonietis Adrians: – Svinēt Jāņus dodamies uz laukiem, kur ir viss, kas šajos svētkos vajadzīgs, lai tiktu ievērotas visas Jāņu svinēšanas tradīcijas. Ugunskuru uztaisām paši, cepam desiņas, lecam pāri ugunskuram, ejam meklēt papardes ziedu, bet pagaidām neveiksmīgi.
Madonietis Roberts: – Jāņos dodamies pie vectēva uz Biksēri, kur tos var svinēt laukā, jo vectēvam ir liela saimniecība. Tur līgot var līdz pat rīta gaismai, ko mēs arī darām. Neesam atmetuši cerību kādreiz arī papardes ziedu atrast…
18.06.2024.