— Vai jūs atbalstāt iniciatīvu neaplikt pensijas ar ienākuma nodokli?
Marija no Ošupes pagasta:
– Protams, es atbalstu šādu iniciatīvu, jo negribu, lai pensijas tiktu apliktas ar ienākumu nodokli. Mani tas vēl tik ļoti neskar, jo pensija nav liela un no tās nodoklis netiek ieturēts. Jau tāpat pensionārs neko daudz nevar nopirkt, cenas taču ceļas un ceļas.
Madonietis Mārtiņš:
– Man pensija ir drusku lielāka nekā noteiktais neapliekamais minimums, līdz ar to no nelielas daļas iedzīvotāju ienākumu nodoklis tiek ieturēts. Es domāju, ka no pensijām nodoklis vispār nebūtu jāietur. Mēs jau tā knapi dzīvojam. Par šādu iniciatīvu arī es parakstītos.
Madoniete Sarmīte:
– Pensijas ar nodokli nevajadzētu aplikt. Ir daudz pensionāru, kas visu mūžu ir strādājuši, taču saņem ļoti mazas pensijas. Arī es tad, kad 65 gados aiziešu pensijā un mans darba stāžs būs 47 gadi, droši vien neko daudz nesaņemšu, jo Madonā algas jau nav nekādas lielās.
Madoniete Līga:
– Pensijas ar nodokli noteikti nebūtu jāapliek. Tas ir ļoti nepareizi, jo tad, kad, būdama pensijā, es vēl strādāju, nodokli maksāju gan no pensijas, gan no algas, turklāt no pirmā eiro.
12.03.2024.