– Vai tāda ziema un tāds sniega daudzums kā šobrīd jums sagādā vairāk prieka vai rūpju: vai ceļi un ietves ir iztīrītas? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Anna: – Ziemu vajag, arī sniegs Madonā ir iztīrīts. Es dzīvoju privātmājā, līdz ar to arī pašiem agri jāceļas, lai iztīrītu pagalmu. Ja tā snigs kā tagad, rūpju ziemā būs daudz. Taču prieks par sniega baltumu tāpat ir diezgan liels.
Jānis no Smiltenes: – Tas ir kā kurā vietā. Madonā ielas un ietves ir iztīrītas, bet ārpus pilsētas tā ir ne visur. Arī Smiltenes pusē, kur sniega ir tikpat daudz, ja ne vēl vairāk, ne visi ceļi dziļajos laukos ir izbraucami. Sniga taču dienu un nakti, līdz ar to grūti visus ceļus jau uzreiz iztīrīt.
Madonietis Juris: – Viss ir kārtībā, redzat, vēl jau ar velosipēdu varu pabraukt. Tiesa, nedaudz slīd, ir jābūt uzmanīgiem. Madonā ielas un trotuāri, izskatās, ir iztīrīti, vismaz tā ir Raiņa ielā. Es gandrīz vai visu ziemu braucu, jo beidzamajos gados tā sniega nemaz nav bijis tik daudz.
Jānis no Dzelzavas: – Tādos laikapstākļos kā šodien iet visādi. Kaut gan riepas ir jaunas, jau paspēju iestigt kupenā, dabūja vilkt laukā, bet tāda situācija ir laukos. Toties braukt pa lielajiem ceļiem var ļoti labi, nekādu pārmetumu ceļu uzturētājiem nav.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA un
AGRIS VECKALNIŅŠ
1.12.2021.