– Vai esat jau sagatavojušies Helovīna atzīmēšanai un bērnu sagaidīšanai ar saldumiem pie savu mājokļu durvīm? – tuvojoties Helovīnam, ko tradicionāli svin 31. oktobrī, bet svētku noskaņas daudzās pasaules valstīs pārņem jau nedēļas nogalē pirms šī datuma, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Olga: – Esmu saldumus jau nopirkusi, jo zinu, ka nedēļas izskaņā tiks atzīmēti Helovīna svētki un bērni būs klāt. Reizēm ierodas pat divus vakarus pēc kārtas. Manī tas neizsauc negatīvas emocijas, un vienmēr viņus arī uzcienāju. Turklāt bērni jau ļoti cenšas, nāk maskās, ļoti izkrāšņoti.
Madonietis Roberts: – Es tos neuzskatu par latviešu svētkiem, un tie nebūtu jāsvin, bet tās ir manas personīgās domas. Bērni gan tajos nāk un klauvē pie durvīm. Prom neraidu, un kāds saldums arī atrodas, jo vai tad bērnus tā drīkst padzīt un sarūgtināt.
Ausma no Varakļānu novada: – Tie, protams, nav mūsu svētki, bet, ja bērniem tie patīk, kāpēc tos liegt? Var taču pacienāt arī ar saldumiem – lai bērni priecājas! Es pati gan dzīvoju laukos: kādus piecus kilometrus no centra, un tik tālu jau neviens nenāk.
Madoniete Gunita: – Mēs dzīvojam privātmājā klusā rajonā. Iespējams, tāpēc pie mums īpaši nenāk. Neteikšu, ka es tos pārāk atbalstu, bet bērnu dēļ mēs pērkam saldumus, lai, ja nu tomēr kāds atnāk, varētu pacienāt. Mēs jau apmēram arī zinām, kas pie mums var ierasties.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
un AGRIS VECKALNIŅŠ
26.10.2022.