Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Helovīna svinēšana

Redakcija

Autors • 25.10.2022.

Burtu lielums

Vai esat jau sagatavojušies Helovīna atzīmēšanai un bērnu sagaidīšanai ar saldumiem pie savu mājokļu durvīm? – tuvojoties Helovīnam, ko tradicionāli svin 31. oktobrī, bet svētku noskaņas daudzās pasaules valstīs pārņem jau nedēļas nogalē pirms šī datuma, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Olga: – Esmu saldumus jau nopirkusi, jo zinu, ka nedēļas izskaņā tiks atzīmēti Helovīna svētki un bērni būs klāt. Reizēm ierodas pat divus vakarus pēc kārtas. Manī tas neizsauc negatīvas emocijas, un vienmēr viņus arī uzcienāju. Turklāt bērni jau ļoti cenšas, nāk maskās, ļoti izkrāšņoti.

Madonietis Roberts: – Es tos neuzskatu par latviešu svētkiem, un tie nebūtu jāsvin, bet tās ir manas personīgās domas. Bērni gan tajos nāk un klauvē pie durvīm. Prom neraidu, un kāds saldums arī atrodas, jo vai tad bērnus tā drīkst padzīt un sarūgtināt.

Ausma no Varakļānu novada: – Tie, protams, nav mūsu svētki, bet, ja bērniem tie patīk, kāpēc tos liegt? Var taču pacienāt arī ar saldumiem – lai bērni priecājas! Es pati gan dzīvoju laukos: kādus piecus kilometrus no centra, un tik tālu jau neviens nenāk.

Madoniete Gunita: – Mēs dzīvojam privātmājā klusā rajonā. Iespējams, tāpēc pie mums īpaši nenāk. Neteikšu, ka es tos pārāk atbalstu, bet bērnu dēļ mēs pērkam saldumus, lai, ja nu tomēr kāds atnāk, varētu pacienāt. Mēs jau apmēram arī zinām, kas pie mums var ierasties.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
un AGRIS VECKALNIŅŠ

26.10.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px