– Vai ļoti gaidāt brīdi, kad beidzot varēs sākt darboties un stādīt dārzā, varbūt, gatavojoties jaunajai dārzu sezonai, paši audzējat puķu un dārzeņu stādus? – vaicājām vakar Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Lilita no Kalsnavas: – Liekas jau, ka šogad pavasaris būs vēls, ziema bija gara, un arī pavasaris tik ātri nenāk. Bet, protams, kā jau visi lauku ļaudis gaidu to brīdi, kad varēs sākt pa dārzu rušināties. Kādu stādiņu izaudzēju pati, kaut ko nopērkam. Lielākoties jau dārzā izaug viss, kas pašiem nepieciešams – dārzeņi, kartupeļi. Arī puķes, protams. Liekas, ka rozes puslīdz pārziemojušas. Arī sirdslauzītei kāds asniņš parādījies. Tā ka viss pamazām sākas.
Valda no Lauteres: – Drusku jau sākām piķēt tomātiņus, bet pietrūka kūdras, šodien jānopērk. Puķu stādus arī pati audzēju – asterītes, petūnijas tūlīt jāpiķē. Tā ka darbošanās pietiek. Katru gadu stādus audzēju pati, pensija jau nav tik liela, lai visu varētu piepirkt. Pašai iznāk lētāk izaudzēt.
Veronika no Madonas:
– Gaidu jau nu ļoti, bet sasēts gan vēl nekas nav. Esmu noslinkojusi šogad, laikam tā garā ziema pie vainas, bet sēklas ir sapirktas, un gan jau viss tiks izdarīts. Jānopērk tikai zemīte. Vedekla gan, es noskatījos, katrā olu kastītes nodalījumā pa sēkliņai iebikstījusi. Ļoti laba doma, tad ar piķēšanu vairs nav tik ļoti jāņemas.
Gaļina no Kusas: – Pava-saris pēc bar-gās, sniegiem bagātās ziemas nāk pamazām, un vēl jau visi lielie darbi priekšā. Man pašai dārziņa diemžēl nav. Visu pārsvarā nākas pirkt veikalā. Varbūt, ka tagadējos krīzes laikos tiešām jāsāk kaut kas domāt.
Velta no Gulbenes novada: – Pavasa-ris lēnām nāk un būs jāsāk domāt par dārza darbiem, lai gan kastītēs vēl neko neesmu iesējusi. Lielākoties jau stādus pērkam tirgū. Kādu puķi, kāpostu dēstus. Kartupeļu sēklas pietiks pašiem. Dārzs nav pie mājas, tāpēc tomātus gan nestādām, bet pārējais viss izaug, vajag tikai pienācīgi rūpēties.
Aptauju veica
BAIBA MIGLONE