Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Gada pirmās nedēļas

Redakcija

Autors • 13.01.2010.

Burtu lielums

Aizritējušas jaunā gada pirmās nedēļas. Kā tas aizsācies liezēriešiem, ko gaidāt no šī gada? – vakar, viesojoties Liezēres pagasta Ozolos, vaicājām tur sastaptajiem cilvēkiem.

Sandra: – Gads sācies ar pamatīgu sniegu un puteņiem. Gadumiju sagaidījām ar salūtu tepat, Ozolos, kopā ar ģimenēm, draugiem. Šobrīd jau ikvienam galvenais ir darbs. Te mazajā skolā norisinās remonti, top bērnu aprūpes centrs, līdz ar to ir cerība, ka arī turpmāk būs darbs.

Irīda Mizuka no Liezēres: – Jāsaka jau tā, kādu paši veidosim, tāds arī tas būs. Arī par pagājušo gadu nevaru teikt, ka tas būtu bijis sevišķi slikts. Man darbs bija (es strādāju par šuvēju), līdz ar to arī kāda naudiņa bija. Es domāju, ja vien ir gribēšana, laukos cilvēks vienmēr izdzīvos. Šis gads man solās būt īpašs arī ar to, ka Ziemassvētkos uzzināju priecīgu vēsti, ka šīs vasaras beigās kļūšu vecmāmiņa.

Sandra no Ozoliem: – Gads sācies cerīgi, darbiņš ir, un tas jau šajos laikos pats svarīgākais. To smagumu varbūt vairāk izjūt bērni, kas šobrīd studē. Visiem ir paņemti kredīti, lai izdzīvotu. Mums jau uz laukiem ir vieglāk izdzīvot, tomēr dārzs, kāds lopiņš, un tad tos galus vieglāk savilkt. Galvenais, lai nav sliktāk, tad jau izdzīvosim.

Līga no Ozoliem: – Iepriekšējais gads bija darbīgs, un es nevaru teikt, ka tas bija no tiem sliktākajiem. Gribas cerēt, ka šis arī būs veiksmīgs. No pagājušā gada spilgtā atmiņā paliks brauciens kopā ar dēlu uz Rundāles pils rožu dārzu. Bet tā jau ikdienā: māja-darbs, darbs-māja, vēl uz laukiem mammai palīgā. Un esmu priecīga, ka tas darbiņš ir, jo cik daudzi šobrīd ir bez darba, it īpaši jaunie.

Māris Lūsītis: – Man šis gads sācies veiksmīgi. No 1. decembra līdz 28. februārim esmu iesaistījies tā saucamajā simtlatnieku programmā. Ir noslēgts darba līgums ar pašvaldību, kur norīko, tur darbojos. Kā būs turpmāk, neko pateikt nevar. Kādreiz saimniecībā biju autobusa šoferis un atceros, ka pirms 19 gadiem tieši šajās janvāra dienās devos kopā ar liezēriešiem uz barikādēm Rīgā. Toreiz gan bija domas par labāku dzīvi, nevienam nenāca prātā, ka pienāks arī šādi laiki, kad tik daudziem nav darba un iztikas līdzekļu.

Aptauju veica BAIBA MIGLONE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px