— Vai, jūsuprāt, Eiropai būtu jāveido arī sava armija, kā to aicina arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis?
Madoniete Broņislava: – Viennozīmīgi atbildēt uz to ir grūti, bet droši vien nebūtu slikti, ja Eiropai būtu arī sava armija, jo, kā saka, dubults neplīst. Uz Ameriku un NATO vien paļauties nevajadzētu, savas valsts drošība tomēr ir jāspēj nodrošināt pašiem.
Pēteris no Mētrienas: – Tas būtu tikai dabiski, jo, ja Baltijai uzbrūk Krievija, Eiropai jau lāgā nav nekā, lai mums palīdzētu, – ne kopējas armijas, ne munīcijas. Es pats trīs gadus esmu dienējis krievu armijā, bijis Ukrainā, kur tagad karo, un zinu, ko nozīmē dienests un arī apgūt „ceļinu" jeb neskartās zemes. Arī Latvijas armija ir jāstiprina.
Madoniete Emīlija: – Es domāju, ka arī turpmāk ir jāorientējas uz NATO un veidot atsevišķi vēl vienu militāro struktūru nevajadzētu. Eiropas armija jau būtu gandrīz tas pats, bet, protams, katrai valstij ir jādomā, kā palielināt aizsardzības spējas.
Evelīna no Liezēres pagasta: – Mans viedoklis ir līdzīgs kā Emīlijai. Latvija ir NATO dalībvalsts, un tās ietvaros mūsu valstij būtu arī jādarbojas. Domāju, ka Eiropas armija nav jāveido.
18.02.2025.